RAPORT

Pogarda

Amerykański ekspert: Armia Ukrainy ruszy wiosną z kontrofensywą, która zszokuje świat

„Wszystkie najlepsze jednostki rosyjskiej armii ulegają zniszczeniu” (fot. FB/ualandforces)
„Wszystkie najlepsze jednostki rosyjskiej armii ulegają zniszczeniu” (fot. FB/ualandforces)

Najnowsze

Popularne

Wiosną Ukraina przeprowadzi „bardzo silną kontrofensywę, która zszokuje świat” – ocenił Dan Rice, amerykański doradca naczelnego dowódcy ukraińskich sił zbrojnych gen. Wałerija Załużnego. Dodał, że obecnie na wojnie ginie miesięcznie ok. 25 tys. rosyjskich żołnierzy.

Bachmut. Atak „mięsa armatniego” z Grupy Wagnera odparty [WIDEO]

Od sierpnia ubiegłego roku Bachmut w Donbasie jest celem nieustannych ataków Rosjan. Państwowa Straż Graniczna Ukrainy podała, że w mieście trwają...

zobacz więcej

„Uważam, że Bachmut to miejsce, dokąd rosyjska armia poszła, by umierać” – powiedział portalowi NV amerykański oficer. W ocenie specjalnego doradcy Załużnego Władimir Putin popełnia „błąd za błędem” i łamie wszystkie zasady wojny. 


„Rok temu napadł na Ukrainę w złym miesiącu. W lutym w tych warunkach się nie atakuje. Ale i tak w tym roku kontynuował ataki w lutym i marcu” – argumentował Amerykanin. 


Według niego działania Putina „zjadają” rosyjską armię. „Atakując na otwartej przestrzeni, piechotą przeciwko artylerii, stracili wielu ludzi” – dodał amerykański weteran. 


Rice przekazał, że obecnie na wojnie miesięcznie ginie ok. 25 tys. rosyjskich żołnierzy. To szacunek z marca. Również w marcu liczba rannych rosyjskich żołnierzy wyniesie ok. 75 tys. 


„Wszystkie najlepsze jednostki rosyjskiej armii ulegają zniszczeniu. To okropny czas na atak. Dlatego, kiedy będzie odpowiedni czas na atak, wiosną, Ukraina będzie miała dużo silniejszą armię, dużo lepsze zaplecze niż rok temu” – przekonywał. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej