RAPORT

Pogarda

Nakaz aresztowania Putina. Jak skończyłaby się wizyta na Węgrzech?

Viktor Orbán i Władimir Putin (fot. Mikhail Svetlov/Getty Images)
Viktor Orbán i Władimir Putin (fot. Mikhail Svetlov/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Biorąc pod uwagę węgierskie prawo, Władimir Putin nie zostałby aresztowany po przybyciu na Węgry – powiedział szef kancelarii premiera Węgier Gergely Gulyas.

Miedwiediew straszy „nuklearnym holokaustem”

Wzrosło zagrożenie konfliktem nuklearnym – twierdzi wiceprzewodniczący Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej Dmitrij Miedwiediew. W materiale...

zobacz więcej

Gulyas odniósł się do wydania przez Międzynarodowy Trybunał Karny (MTK) w Hadze nakazu aresztowania prezydenta Rosji w związku z podejrzeniami o zbrodnie wojenne.


Powodem ewentualnego braku aresztowania Putina ma być to, że statut MTK nie został na Węgrzech ogłoszony, bo uznano go za niekonstytucyjny.


Szef kancelarii premiera Viktora Orbána dodał również, że obecnie w koalicji parlamentarnej Fidesz-KDNP trwa debata nad ratyfikacją przyjęcia Szwecji do NATO. W sprawie Finlandii parlament ma zagłosować 27 marca.


W piątek Międzynarodowy Trybunał Karny w Hadze wydał nakaz aresztowania prezydenta Rosji Władimira Putina, który jest podejrzany o zbrodnie wojenne polegające na bezprawnych deportacjach dzieci z okupowanych terenów Ukrainy do Rosji.


Twoje INFO - kontakt z TVP INFO


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej