RAPORT

Pogarda

Policyjny pościg za pijanym kierowcą. Wiózł dziecko

Funkcjonariusze ruszyli w pogoń (fot. policja.pl)
Funkcjonariusze ruszyli w pogoń (fot. policja.pl)

Najnowsze

Popularne

Policjanci zatrzymali po pościgu 38-latka, który nie zatrzymał się do kontroli. Wśród pasażerów było czteroletnie dziecko. Mężczyzna miał dożywotni sądowy zakaz prowadzenia auta i był pijany – podał w czwartek rzecznik policji w Cieszynie st. asp. Krzysztof Pawlik.

Makabryczny wypadek pod Wałbrzychem. Zginęła młoda kobieta

W mieście Boguszów-Gorce pod Wałbrzychem doszło do tragicznego wypadku. Zginęła 22-latka, która zahaczyła o krawężnik i spadła z pędzącego quada.

zobacz więcej

– Mężczyźnie grozi kara do pięciu lat więzienia – oznajmił Krzysztof Pawlik.


Rzecznik zrelacjonował, że policjanci w związku ze zgłoszeniami dotyczącymi rajdów samochodowych na terenie Wisły, patrolowali rejon drogi wojewódzkiej w Wiśle Malince. – Późnym wieczorem chcieli skontrolować kierującego seatem. Kierowca, zamiast zwolnić – przyspieszył i zaczął uciekać. Nie zareagował na sygnały od policjanta, który żeby nie zostać potrąconym, musiał odskoczyć. Funkcjonariusze ruszyli w pogoń – powiedział Pawlik.


Po kilkusetmetrowym pościgu seat został zatrzymany, a jego kierowca znalazł się w rękach policji. – W samochodzie oprócz kierowcy znajdowały się jeszcze cztery inne osoby, w tym czteroletnie dziecko – powiedział Krzysztof Pawlik.

38-letni mieszkaniec Cieszyna, który kierował seatem, nie posiadał prawa jazdy, ponieważ wcześniej decyzją sądu stracił je dożywotnio. Mężczyzna prowadził, mając blisko promil alkoholu w wydychanym powietrzu.


23-letnia pasażerka pojazdu posiadała przy sobie nieznaczną ilość narkotyków – dodał rzecznik cieszyńskiej policji.


Zobacz też: Pijana 68-latka uderzyła w radiowóz


Mieszkaniec Cieszyna przed sądem odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, kierowanie bez uprawnień i w stanie nietrzeźwości oraz pomimo orzeczonego sądowego zakazu. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej