RAPORT

Pogarda

Niezapowiedziana wizyta Zełenskiego w obwodzie chersońskim. Złożył obietnicę [GALERIA]

Wołodymyr Zełenski rozmawiał z mieszkańcami wyzwolonych terenów (fot. https://www.president.gov.ua/)
Wołodymyr Zełenski rozmawiał z mieszkańcami wyzwolonych terenów (fot. https://www.president.gov.ua/)

Najnowsze

Popularne

Wszystko tutaj zostanie odnowione i odbudowane – zadeklarował w czwartek prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski, który odwiedził miejscowość Posad-Pokrowske w obwodzie chersońskim na południu kraju. Tamte tereny zostały zniszczone w wyniku rosyjskiej agresji i wyzwoloną w listopadzie ubiegłego roku podczas ukraińskiej kontrofensywy.

Szokujące słowa szefa austriackiego MSZ: Rosja będzie ważna, bo ma Czajkowskiego, Dostojewskiego i broń atomową

Rosja zawsze pozostanie ważna dla Europy – mówi austriacki minister spraw zagranicznych Alexander Schallenberg. W wywiadzie dla Agencji Reutera...

zobacz więcej

– Obecnie trwa tu przywracanie dostaw prądu i wody, przebudowywana jest przychodnia lekarska. Ludzie wracają (do swojej miejscowości). Obejrzeliśmy punkt niezłomności (miejsce, w którym można m.in. się ogrzać, otrzymać posiłek czy skorzystać z internetu – red.) i jeden z tymczasowych budynków mieszkalnych, które zbudowano w wiosce – relacjonuje wizytę Zełenski. 

 

Mieszkańcy pytają Zełenskiego, kiedy nadejdzie zwycięstwo 

  

– Rozmawiałem z mieszkańcami o bieżących problemach i potrzebach. Wszystko odnowimy, wszystko odbudujemy. Tak jak każde miasto i wieś, które ucierpiały w wyniku (działań) okupantów – dodał prezydent. 

  

Na profilu Zełenskiego umieszczono również nagranie z jego wizyty w Posad-Pokrowskim. – Najważniejsze pytanie: kiedy nastąpi zwycięstwo Ukrainy? – zapytała głowę państwa mieszkanka tej miejscowości. – Będzie na pewno – odparł Zełenski. Prezydent odwiedza obwód chersoński po raz drugi w ciągu ostatnich pięciu miesięcy. Jego poprzednia podróż do tego regionu miała miejsce w połowie listopada ubiegłego roku, tuż po wyzwoleniu prawobrzeżnej Chersońszczyzny przez ukraińskie wojska. 

  

Chersoń i zachodnia część obwodu chersońskiego, położona na prawym brzegu Dniepru, są kontrolowane przez władze w Kijowie. Ziemie leżące po wschodniej stronie rzeki, w tym m.in. miasta Kachowka, Nowa Kachowka, Oleszki i Skadowsk, znajdują się pod rosyjską okupacją. 

 

Galeria z wizyty Wołodymyra Zełenskiego na Chersońszczyźnie:


Czytaj więcej: Niemiecki koncern na liście „międzynarodowych sponsorów wojny”

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej