RAPORT

Pogarda

Polki bardzo wysoko w rankingu najpiękniejszych kobiet świata

Według użytkowników Reddit najpiękniejszy naród świata to Hindusi (fot. Santosh Kumar/Hindustan Times/Getty)
Według użytkowników Reddit najpiękniejszy naród świata to Hindusi (fot. Santosh Kumar/Hindustan Times/Getty)

Najnowsze

Popularne

Najpiękniejszą nacją są Hindusi, najbardziej ceniona jest też uroda kobiet z tej społeczności. Tak wynika z badania, w którym analizie poddano tysiące postów na portalu społecznościowym Reddit. Polki zajęły czwarte miejsce w rankingu najpiękniejszych kobiet świata, Polacy uplasowali się na 11. pozycji.

Polka wśród najpiękniejszych na świecie

Reprezentantka Polski Weronika Szmajdzińska powalczy nie tylko o koronę i tytuł najpiękniejszej kobiety świata. Polka zakwalifikowała się też do...

zobacz więcej

W badaniu na platformie Reddit uwzględniono różnorodne słowa odnoszące się do atrakcyjności ludzi, które pojawiały się w postach poświęconych danym krajom. Przy tworzeniu rankingu uwzględniono też liczbę postów, które je zawierały oraz liczbę komentarzy i polubień, które te wpisy miały.


W pierwszej dziesiątce najpiękniejszych narodowości świata znalazły się: Indie (1), USA (2), Szwecja (3), Japonia (4), Kanada (5), Brazylia (6), Francja (7), Włochy (8), Ukraina (9), Dania (10). Polacy uplasowali się na 11. miejscu, wyprzedzając m.in. Wielką Brytanię (12), Niemcy (13) i Hiszpanię (14).


Hinduski pierwsze, Hindusi drudzy


„Dominacja Indii może być związana z sukcesami bollywoodzkich filmów, znanych na całym świecie, i wykreowały wiele międzynarodowych gwiazd, które mają legiony uwielbiających je fanów”, piszą autorzy badania.


Dwa pozostałe zestawienia, jakie opracowano, odnoszą się do płci. W rankingu kobiet, Polki zajęły wysoką czwartą lokatę. Wysoko uplasowały się także Hinduski (1), Japonki (2), Włoszki (5), Brazylijki (6), Ukrainki (7), Francuzki (8), Izraelki (9) oraz Amerykanki (10).


Czytaj też: Najpiękniejsze kobiety mają 30-40 lat


Jeśli chodzi o polskich mężczyzn, ci nie znaleźli się w pierwszej dziesiątce. Nie jest jasne, które konkretnie miejsce zajęli, gdyż opublikowano tylko pierwsze dziesiątki, jeśli chodzi o zestawienie uwzględniające płeć.


U panów sytuacja była o tyle przewrotna, że o ile Brytyjek nie było w czołówce rankingu kobiet, o tyle brytyjscy mężczyźni zajęli pierwsze miejsce w zestawieniu panów. Na kolejnych lokatach uplasowali się Hindusi (2), Włosi (3), Amerykanie (4), Szwedzi (5), Japończycy (6), Francuzi (7), Irlandczycy (9) i Belgowie (10).

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej