RAPORT

Pogarda

Książę William złożył wieniec przy Grobie Nieznanego Żołnierza, rozmawiał z prezydentem

Najnowsze

Popularne

Książę Walii Wilhelm złożył wieniec przy Grobie Nieznanego Żołnierza w Warszawie. Następca brytyjskiego tronu spotkał się także z prezydentem Andrzejem Dudą nt. pomocy dla Ukrainy.

Książę William w Polsce. Odwiedził brytyjskich żołnierzy [WIDEO]

W środę w 3. Podkarpackiej Brygadzie Obrony Terytorialnej w Rzeszowie wizytę złożył Książę William; w spotkaniu z polskimi i brytyjskimi...

zobacz więcej

Książę Wilhelm przybył do Polski z niezapowiedzianą wizytą w środę. W Rzeszowie spotkał się ze stacjonującymi tam żołnierzami brytyjskimi oraz polskimi, a także z wicepremierem, szefem MON Mariuszem Błaszczakiem. 

 

Wizyta księcia Williama w Polsce 

 

Następnie udał się do Warszawy, gdzie wraz z prezydentem miasta Rafałem Trzaskowskim odwiedził punkt pobytowy dla ukraińskich uchodźców. 

  

W czwartek złożył kwiaty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. W tym samym miejscu kwiaty złożyła Jej Królewska Mość Królowa Elżbieta i Książę Edynburga Filip podczas wizyty państwowej w Polsce w 1996 r. 

„Podziękowania dla Polaków za ich hojność i gościnność”


Z brytyjskim następcą tronu spotkał się także prezydent Andrzej Duda. Jak przekazała po spotkaniu prezydencka kancelaria, tematem rozmowy była pomoc humanitarna dla walczącej Ukrainy.

„Książę Walii przekazał podziękowania dla Polaków za ich hojność i gościnność” – podkreśliła Kancelaria Prezydenta na Twitterze.


Zobacz także: Szokujące słowa szefa austriackiego MSZ 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej