RAPORT

Pogarda

Pierwszy rywal Cezarego Kuleszy. Weźmie rewanż?

Marek Koźmiński i Zbigniew Boniek (fot. Getty Images)
Marek Koźmiński i Zbigniew Boniek (fot. Getty Images)

Najnowsze

Popularne

W 2021 r. Cezary Kulesza wygrał wybory na prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej, pokonując Marka Koźmińskiego. Pokonany zadeklarował, że w 2025 r. zamierza ponownie ubiegać się o to stanowisko.

Kolejny piłkarz nie zagra z Czechami. Młody pomocnik opuścił zgrupowanie

Liczba kontuzjowanych piłkarzy na zgrupowaniu kadry powiększa się z godziny na godzinę. Tym razem opuścił je Kacper Kozłowski, który zmaga się z...

zobacz więcej

Koźmiński to 45-krotny reprezentant Polski, srebrny medalista igrzysk olimpijskich w Barcelonie, były zawodnik takich klubów, jak: Udinese, Brescia, PAOK Saloniki czy Górnik Zabrze. Za kadencji Zbigniewa Bońka sprawował funkcję wiceprezesa związku i był jednym z jego najbliższych współpracowników.


Początkowo wydawało się, że jest również jego naturalnym następcą, ale skuteczna kampania Kuleszy sprawiła, że to były prezes Jagiellonii Białystok przejął stery piłkarskiej centrali. Wynik wyborów był jednoznaczny – 92 do 23.


W programie „Cioną po oczach” został zapytany o ponowny start w wyborach i odpowiedział krótko: – Tak. Wcześniej Koźmiński unikał tak jednoznacznych deklaracji. Tak szybka zmiana stanowiska jest dość zaskakująca, bo do wyborów pozostały jeszcze dwa lata.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej