RAPORT

Pogarda

„Marionetki Kremla”. Żaryn o propagandystach Putina

Rosyjski dyktator Władimir Putin korzysta z usług mediów (fot. Russian Presidential Press and Information Office/Anadolu Agency/Getty Images)
Rosyjski dyktator Władimir Putin korzysta z usług mediów (fot. Russian Presidential Press and Information Office/Anadolu Agency/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Rosyjski aparat propagandowy jest kontrolowany przez służby specjalne, odpowiedzialne za walkę informacyjną oraz operacje hybrydowe mające na celu destabilizację Zachodu – napisał w pełnomocnik rządu ds. Bezpieczeństwa Przestrzeni Informacyjnej RP Stanisław Żaryn na internetowych stronach Serwisu Rzeczpospolitej Polskiej.

Władze: W okupowanym Melitopolu doszło do wybuchu

W okupowanym przez wojska rosyjskie Melitopolu na południu Ukrainy doszło rano do eksplozji, poinformował lojalny wobec władz w Kijowie mer miasta...

zobacz więcej

W materiale wskazał, że „propaganda rosyjska korzysta z usług wielu różnych postaci publicznych funkcjonujących w Rosji”. „Oficjalnie mają oni status »dziennikarzy«, »komentatorów« czy »ekspertów«, lecz ich wystąpienia publiczne są de facto realizowaniem zadań zleconych przez rosyjski aparat propagandowy, kontrolowany przez służby” – wyjaśnia artykuł.


W tekście wskazano, że „podczas wizyt w telewizyjnych programach informacyjnych i publicystycznych, a także w tych o lżejszej, rozrywkowej formule, uczestnicy działań propagandowych propagują tezy i narracje zgodne z linią władzy, skutecznie infekując opinię publiczną kłamliwymi treściami”.


W publikacji (LINK) można zapoznać się z sylwetkami m.in. Olega Morozowa, deputowanego Dumy Państwowej, w przeszłości szefa biura prezydenta Putina; Aleksieja Puszkowa, byłego deputowanego Dumy Państwowej, a obecnie senatora Rady Federacji; Aleksandra Buzaładze, korespondenta wojennego rosyjskiej państwowej telewizji, którego materiały emitowane są między innymi na kanale Rossiya-1; Aleksandra Gordona, prezentera radiowego i telewizyjnego, a także Aleksandra Dugina, głównego twórcy kremlowskiego neoimperializmu, geopolityka i filozofa.


Twoje INFO - kontakt z TVP INFO


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej