RAPORT

Pogarda

Rosjanie polują na mobików. Bez odpowiedniego szkolenia wysyłają na front

Rosja stale potrzebuje poborowych (fot. Arkady Budnitsky/Anadolu Agency via Getty Images)
Rosja stale potrzebuje poborowych (fot. Arkady Budnitsky/Anadolu Agency via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Okupanci zachęcają rosyjskich poborowych do podpisywania kontraktów i pójścia na wojnę na Ukrainie; ponad 50 takich poborowych przybyło niedawno do Melitopola z Osetii Południowej, części terytorium Gruzji nielegalnie zaanektowanej przez Rosję – przekazał Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy.

Miedwiediew straszy „nuklearnym holokaustem”

Wzrosło zagrożenie konfliktem nuklearnym – twierdzi wiceprzewodniczący Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej Dmitrij Miedwiediew. W materiale...

zobacz więcej

„Federacja Rosyjska stale podejmuje działania w celu uzupełnienia strat. Na przykład jedna z jednostek wojskowych rozmieszczonych w Osetii Południowej nakłania mężczyzn do podpisanie kontraktów i wzięcia udziału w operacjach bojowych na Ukrainie” – przekazano na Facebooku.


Ustalono, że między 1 a 10 marca kontrakty podpisało ponad 50 rosyjskich poborowych. Ukraiński wywiad ustalił, że „bez odpowiedniego przeszkolenia bojowego zostali wysłani do Melitopola w obwodzie zaporoskim”.


W raporcie wskazano, że minionej doby obrońcy Ukrainy wyeliminowali kolejnych 660 okupantów, zniszczono też 13 czołgów. Łącznie według szacunków Kijowa straty Rosji to 168 150 żołnierzy oraz 6898 pojazdów opancerzonych.


Twoje INFO - kontakt z TVP INFO


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej