RAPORT

Pogarda

Czwartek wiosenny, ale zima jeszcze o sobie przypomni [PROGNOZA]

Najnowsze

Popularne

W czwartek najcieplej będzie na południu kraju. Tam, jak przekazał synoptyk IMGW Michał Ogrodnik, miejscami temperatura wzrośnie nawet do 19 stopni Celsjusza. Noc będzie ciepła, ale już w całym kraju pochmurna i z przelotnymi, słabymi opadami.

Środa jeszcze cieplejsza, choć możliwe opady [PROGNOZA]

W środę zachmurzenie duże i całkowite. Na wschodzie oraz południu większe przejaśnienia oraz początkowo lokalne rozpogodzenia. Słabe opady deszczu,...

zobacz więcej

Czwartek będzie najpogodniejszy na południowym wschodzie. A to oznacza, że na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu i w Małopolsce można spodziewać się dużo słońca. Ta część kraju, jak i całe południe, będzie najcieplejsze. – Tam powinno być nawet 18, a lokalnie i 19 stopni Celsjusza – powiedział Michał Ogrodnik z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.


Z kolei na pozostałym obszarze Polski zachmurzenie będzie duże, ale pojawia się też większe przejaśnienia. – Najwięcej ich będzie w centralnej części kraju, choć i tam, jak również na zachodzie, może miejscami słabo popadać. Natomiast najwięcej chmur spodziewamy się na północy. Im dalej na północ tym też więcej opadów deszczu. Z tym że to będą przelotne opady – przekazał.


IMGW: Nawet 19 stopni


W najcieplejszym momencie dnia temperatura sięgnie 10–11 stopni Celsjusza nad samym morzem, 12–13 stopni w województwach północnych, w centrum około 16 stopni, do 18–19 stopni Celsjusza na południu. Wiatr będzie umiarkowany, chwilami porywisty. – Te porywy mogą osiągać do 55 km/godz. W dalszym ciągu będzie wiało z południowego zachodu – mówił synoptyk IMGW.


Noc z czwartku na piątek temperaturowo ma być podobna do poprzedniej, z tym że na Podhalu ta minimalna wartość powinna kształtować się już na poziomie nie 1–2 stopni Celsjusza , lecz 5 na plusie. Tyle samo powinny wskazać termometry na Suwalszczyźnie. W centrum temperatura minimalna wyniesie około 8–9 stopni. Najcieplej ma być na południu. Tam około 10 stopni.

Jak podał synoptyk, zachmurzenie duże spodziewane jest już w całym kraju. – Większe przejaśnienia ewentualnie mogą pojawić się tylko na południowym wschodzie Polski. Miejscami w całym kraju będzie padał deszcz. Najwyższe sumy opadów prognozujemy dla północnego wschodu, ale to będą raptem 3 mm deszczu. Niewiele – przyznał Ogrodnik.


Wiatr będzie słaby i umiarkowany, porywy tylko na zachodzie Polski, ale nie powinny one przekraczać 45 km/godz. Nieco silniejszy wiatr spodziewany jest nad samym morzem. Tam porywy do 60 km/godz. Wiać będzie z południowego zachodu.


Twoje INFO - kontakt z TVP INFO


Piątek, jak zapowiedział synoptyk IMGW, ma być jeszcze cieplejszy na południu kraju. Miejscami może być tam nawet 20 stopni Celsjusza. Nie zabraknie przelotnych opadów deszczu, mogą wystąpić nawet przelotne burze. Wiele wskazuje, że początek przyszłego tygodnia będzie chłodniejszy, gdzieniegdzie prognozowany jest nawet śnieg.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej