RAPORT

Pogarda

Miedwiediew straszy „nuklearnym holokaustem”

Dmitrij Miedwiediew jest jedną z najbardziej agresywnych postaci reżimu (fot. PAP/EPA/ALEXEY MAYSHEV / SPUTNIK / KREMLIN POOL)
Dmitrij Miedwiediew jest jedną z najbardziej agresywnych postaci reżimu (fot. PAP/EPA/ALEXEY MAYSHEV / SPUTNIK / KREMLIN POOL)

Najnowsze

Popularne

Wzrosło zagrożenie konfliktem nuklearnym – twierdzi wiceprzewodniczący Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej Dmitrij Miedwiediew. W materiale opublikowanym na Telegramie zagroził, że dostawy broni na Ukrainę przybliżają „apokalipsę nuklearną”.

Francja szkoli ukraińskich pilotów na myśliwcach Mirage 2000? Sprzeczne informacje

Od ponad półtora miesiąca około trzydziestu ukraińskich pilotów przechodzi przyspieszone szkolenie na francuskich myśliwcach Mirage 2000 w bazach...

zobacz więcej

Czytaj więcej w raporcie: Wojna na Ukrainie


– Czy zagrożenie konfliktem nuklearnym minęło? Nie, nie minęło. Wzrosło. Każdy dzień dostarczania obcej broni na Ukrainę ostatecznie przybliża tę samą nuklearną apokalipsę – mówi były rosyjski prezydent.


– Odniosłem wrażenie, że (na Zachodzie) do pewnego momentu nie uwierzyli i nie widzieli stopnia determinacji Rosji, determinacji jej prezydenta czy naczelnego wodza, aby zrobić to, co my. I przeliczyli się – przekonuje Miedwiediew.


Zaufany dyktatora Władimira Putina odniósł się do przekazywania Ukrainie przez Wielką Brytanię amunicji ze zubożonym uranem. Londyn potwierdził, że przekazuje tego typu pociski, które mogą łatwiej przenikać przez czołgi i pancerze ze względu na swoją gęstość i inne właściwości fizyczne – wskazała Agencja Reutera.


– Przekazanie Ukrainie amunicji ze zubożonym uranem nie jest eskalacją zagrożenia nuklearnego – oświadczył w środę minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii James Cleverly, cytowany przez Reutersa. Opowiedział w ten sposób na słowa Putina, który potępił dostarczanie tego typu broni jako „eskalację zagrożenia nuklearnego”.


– Amunicja zawierająca zubożony uran jest dość powszechnie używana od dekad. Jeśli Rosja obawia się o swoje czołgi, powinna je wycofać z Ukrainy – skomentował rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego (NSC) John Kirby.


Twoje INFO - kontakt z TVP INFO


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej