RAPORT

Pogarda

Wybory parlamentarne. Ryszard Terlecki o możliwym terminie

Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki (fot. PAP/Marcin Obara)
Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki (fot. PAP/Marcin Obara)

Najnowsze

Popularne

Wydaje mi się, że termin 15 października, a więc pięknej polskiej jesieni, jest bardzo dobry – powiedział portalowi i.pl wicemarszałek Sejmu i szef klubu PiS Ryszard Terlecki, pytany o możliwą datę wyborów parlamentarnych. Zaznaczył, że decyzję w tej sprawie podejmie prezydent.

Na PiS zagłosowałoby 37 proc. wyborców. „Trend odzyskiwania poparcia”

Gdyby wybory do Sejmu odbywały się w najbliższą niedzielę, na Zjednoczoną Prawicę głos oddałoby 37 proc. badanych, a na KO – 28,8 proc. – wynika z...

zobacz więcej

Terlecki pytany, czy PiS dąży do samodzielnych rządów po wyborach, odparł: „Tak, oczywiście. To najwygodniejsze i najłatwiej realizować własny program. Wydaje mi się, że to będzie możliwe”.


Dopytywany, czy dopuszcza koalicję np. z PSL lub Konfederacją, gdyby wynik PiS, nie pozwalał na samodzielne rządy, Terlecki stwierdził, że „trudno to w tej chwili powiedzieć, bo to też zależy od wyników innych partii”.


– Z pewnością są i w Konfederacji, i w PSL posłowie, którzy przekonują swoje władze polityczne, że warto zawiązać sojusz z Prawem i Sprawiedliwością. Uważam, że oni po wyborach będą skłonni do tego, żeby współpracować – zaznaczył.


Na pytanie, czy już trwają jakieś rozmowy z tymi ugrupowaniami, Terlecki powiedział: „nie uprzedzajmy wydarzeń, poczekajmy na wyniki wyborów”.


Zobacz też: Czy opozycja porozumiałaby się w sprawie wspólnego rządu? Są wyniki sondażu


Terlecki został także zapytany, czy osobiście rozmawiał z przedstawicielami którejś z tych partii, ale odmówił odpowiedzi.


Na pytanie, czy jego zdaniem data 15 października jako termin wyborów jest prawdopodobna i czy były na ten temat rozmowy z prezydentem Andrzejem Dudą odpowiedział: „To jest decyzja pana prezydenta. Wydaje mi się jednak, że termin 15 października - a więc pięknej polskiej jesieni – jest bardzo dobry”. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej