RAPORT

Pogarda

Jest decyzja IIHF. Rosyjscy hokeiści wykluczeni na kolejne lata

Rosjanie nie zagrają na najbliższych imprezach nawet pod neutralną flagą (fot. Getty Images)
Rosjanie nie zagrają na najbliższych imprezach nawet pod neutralną flagą (fot. Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Reprezentacje Rosji i Białorusi w hokeju na lodzie oraz drużyny klubowe z tych krajów nie będą mogły uczestniczyć w międzynarodowych rozgrywkach również w sezonie 2023/24 – poinformowała w środę światowa federacja (IIHF), powołując się na względy bezpieczeństwa.

Sondaż hańby. Francuzi chcą Rosjan na igrzyskach!

Francuzi nigdy nie przestaną zaskakiwać. Aż 72 procent z nich uważa, że rosyjscy sportowcy, wykluczeni z międzynarodowych zawodów po inwazji na...

zobacz więcej

„Rada IIHF zdecydowała, że ponowne włączenie rosyjskich i białoruskich drużyn do rozgrywek pod jej egidą nie jest jeszcze bezpieczne i nie będzie możliwe w nadchodzącym sezonie 2023/24” – napisano w komunikacie Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie.


IIHF oficjalnie zawiesiła reprezentacje narodowe i kluby z Rosji oraz Białorusi w międzynarodowych imprezach we wszystkich kategoriach wiekowych w związku z inwazją zbrojną na Ukrainę.


Rosja traci mistrzostwa


Ogłoszono także, że odebrano Sankt Petersburgowi organizację mistrzostwa świata 2023 – zaplanowaną na maj imprezę przeniesiono do fińskiego Tampere i łotewskiej Rygi.


– Jest zbyt wcześnie, aby przywracać Rosję i Białoruś do naszych rozgrywek – powiedział prezes IIHF Luc Tardif po spotkaniu rady organizacji. Jako powód tej decyzji podał zbyt duże ryzyko dla bezpieczeństwa zawodników, sędziów i kibiców.


IIHF zapowiedziała, że dokona ponownej oceny sytuacji w marcu 2024 roku, przed rozpoczęciem kwalifikacji do zimowych igrzysk olimpijskich 2026 w Mediolanie i Cortinie d'Ampezzo.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej