RAPORT

Pogarda

Szef ukraińskiej komisji spraw zagranicznych zrugał posła PO na Twitterze

Wiceszef PO i były szef MON Tomasz Siemoniak,  Ołeksandr Mereżko, szef Komisji Spraw Zagranicznych ukraińskiej Rady Najwyższej  (fot. PAP/Tomasz Gzell; FB/Oleksandr Merezhko)
Wiceszef PO i były szef MON Tomasz Siemoniak, Ołeksandr Mereżko, szef Komisji Spraw Zagranicznych ukraińskiej Rady Najwyższej (fot. PAP/Tomasz Gzell; FB/Oleksandr Merezhko)

Najnowsze

Popularne

Tomasz Siemoniak napisał na Twitterze, że ambasadorowie RP we Francji i na Ukrainie „powinni być natychmiast wyrzuceni z MSZ”. Politykowi PO zwrócił uwagę szef Komisji Spraw Zagranicznych ukraińskiej Rady Najwyższej. Ołeksandr Mereżko. „To przykre, że w Polsce nadal są tacy politycy jak Pan” – skomentował wpis byłego szefa MON w rządzie PO-PSL.

USA przekażą Patrioty Ukrainie. Siemoniak straszył, że to początek wojny

Podczas wizyty Wołodymyra Zełenskiego w USA Amerykanie poinformowali, że przekażą zestawy baterii Patriot na Ukrainę. „Przypomnijmy sobie, co...

zobacz więcej

18 marca ambasador RP we Francji Jan Emeryk Rościszewski udzielił wywiadu tamtejszym mediom. – Jeśli Ukraina nie obroni swojej niepodległości, będziemy zmuszeni włączyć się w konflikt – powiedział w rozmowie z telewizją LCI. 


Słowa Rościszewskiego wywołały lawinę komentarzy. Głos w tej sprawie zabrał także ambasador RP na Ukrainie Bartosz Cichocki


„Przecież to jest oczywiste, że upadek Ukrainy oznacza wojnę w Polsce” – napisał na Twitterze. 


Tę wypowiedź skrytykował w mediach społecznościowych Tomasz Siemoniak. „Wypowiedzi pisowskich ambasadorów Rościszewskiego i Cichockiego sugerujących »wejście Polski do wojny« uderzają w polską rację stanu i są nie do obrony. Nie jest rolą tych ludzi nieodpowiedzialne publiczne spekulowanie. Powinni być natychmiast wyrzuceni z MSZ” – stwierdził wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej. 


Ukraiński polityk do Siemoniaka: To przykre, że w Polsce nadal są tacy politycy jak Pan


Siemoniakowi odpowiedział Mereżko:


„Ambasador Cichocki jest dla nas, Ukraińców, prawdziwym bohaterem, który został z nami w tym niebezpiecznym czasie. I całkowicie zgadzam się z tym, co powiedział. To przykre, że w Polsce nadal są tacy politycy jak Pan, którzy próbują zniszczyć relacje między Ukrainą a Polską”.


Na te słowa polityk PO nie zareagował. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej