RAPORT

Pogarda

Wcześniej chciał zarażać koronawirusem, teraz chce przepraszać Niemców

Michał Bilewicz kolejny raz o sobie przypomina (fot. wikipedia)
Michał Bilewicz kolejny raz o sobie przypomina (fot. wikipedia)

Najnowsze

Popularne

„Polska jest coś winna Niemcom. Jest winna Niemcom przeprosiny za wszystkie obelgi i oszczerstwa, jakie pojawiały się w mediach publicznych w ostatnich latach” – ocenił we wpisie na Twitterze dr Michał Bilewicz, pracownik naukowy Uniwersytetu Warszawskiego, psycholog społeczny z Wydziału Psychologii UW i kierownik Centrum Badań nad Uprzedzeniami.

Bilewicz przypisuje prof. Zybertowiczowi słowa, których nie wypowiedział

Lewicowy naukowiec z Uniwersytetu Warszawskiego i publicysta „Gazety Wyborczej” Michał Bilewicz opublikował zmyślony cytat, przypisując...

zobacz więcej

Bilewicz już wcześniej zwracał na siebie uwagę wpisami w sieci. Ogłosił na przykład, że będzie zarażał COVID-19 uczestników Marszu Niepodległości. Jak pisał w 2021 roku, ma w domu kontakt z osobą zakażoną koronawirusem, więc pojawiłby się na wydarzeniu, by – co sugeruje w swoim wpisie – zarażać jego uczestników”.


Innym razem Michał Bilewicz sugerował, żeby państwowe instytucje obchodziły też żydowskie święta, skoro obchodzą chrześcijańskie. W dyskusji obrażał oponentów, sugerując, żeby wrócili do swoich, jak się można domyślać, uwłaczających zajęć, czyli „sprzątania toalety w Cinema City, ewentualnie mycia podłogi w aptece”. Był oskarżany o to, że na swoim profilu na Twitterze manipulował cudzymi słowami.


Tym razem naukowiec odpowiedział na wpis partii Razem, która wyraziła swoje stanowisko ws. reparacji. „Stanowisko partii Razem jest jasne: Polsce należą się reparacje wojenne. Polska nie jest Niemcom nic winna” – czytamy na twitterowym koncie partii.


Psycholog ma inne zdanie na ten temat: „Nie zgadzam się. Polska jest coś winna Niemcom. Jest winna Niemcom przeprosiny za wszystkie obelgi i oszczerstwa, jakie pojawiały się w mediach publicznych w ostatnich latach. Za notoryczne znieważanie flagi Republiki Federalnej Niemiec i za dyskryminację mniejszości niemieckiej”.Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej