RAPORT

Pogarda

Zełenski na froncie. Jednemu z żołnierzy nadał tytuł Bohatera Ukrainy

Prezydent Zełenski nagrodził żołnierzy broniących Bachmutu (fot. www.president.gov.ua)
Prezydent Zełenski nagrodził żołnierzy broniących Bachmutu (fot. www.president.gov.ua)

Najnowsze

Popularne

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski złożył wizytę na froncie w obwodzie donieckim i nagrodził żołnierzy broniących Bachmutu, miasta atakowanego przez Rosjan – poinformowała w środę kancelaria prezydencka w oficjalnym komunikacie.

Rosyjskie rakiety spadły na Zaporoże. Zełenski opublikował wstrząsające nagranie

Rosyjskie wojska ostrzelały kilkupiętrowy blok mieszkalny w Zaporożu – poinformował prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Opublikował nagranie, na...

zobacz więcej

„Podczas wizyty roboczej w obwodzie donieckim prezydent Wołodymyr Zełenski odwiedził pozycje wojskowych ukraińskich na linii frontu, na kierunku bachmuckim” – głosi komunikat. Jak dodano, szef państwa „wysłuchał raportów na temat sytuacji operacyjnej i przebiegu działań bojowych na tym odcinku frontu”.


Zełenski zwrócił się do żołnierzy. – Mam honor być dzisiaj tutaj, na wschodzie naszego kraju, na Donbasie, i odznaczyć naszych bohaterów - podziękować wam i uścisnąć wam dłoń. Podziękować za to, że bronicie państwa i suwerenności, bronicie wschodu Ukrainy – powiedział prezydent.


Order Złotej Gwiazdy z rąk Zełenskiego otrzymał artylerzysta kpt. Illja Werhun, któremu nadano również tytuł Bohatera Ukrainy. Oddziały, którymi dowodził kpt. Werhun, zniszczyły ogromną ilość sprzętu wojskowego Rosjan – wyjaśnia komunikat.


Zobacz też: Atak dronów na Krymie. Wstrzymano transport morski i pasażerski w Sewastopolu


Rosjanie szturmują Bachmut od sierpnia zeszłego roku. Zełenski odwiedził atakowane miasto 20 grudnia 2022 roku, w dniu, gdy minęło 300 dni od rozpoczęcia inwazji rosyjskiej na Ukrainę.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej