RAPORT

Pogarda

Wybuch gazu w Brzegu. Wśród rannych komornik, policjanci i eksmitowany lokator

 Nieoficjalnie mówi się o możliwości celowego wywołania wybuchu przez eksmitowanego (fot. FB/Jednostka Ratownictwa Specjalistycznego OSP Skarbimierz)
Nieoficjalnie mówi się o możliwości celowego wywołania wybuchu przez eksmitowanego (fot. FB/Jednostka Ratownictwa Specjalistycznego OSP Skarbimierz)

Najnowsze

Popularne

W jednym z mieszkań w Brzegu doszło do eksplozji podczas eksmisji 74-letniego lokatora. Jak powiedziała Patrycja Kaszuba z KP Policji w Brzegu, siedem osób zostało rannych, w tym dwóch policjantów towarzyszących komornikowi.

Ukradł plecak. Zawartość zapewne zaskoczyła samego rabusia [WIDEO]

Na trzy miesiące do aresztu trafił 33-letni obywatel Gruzji, który ukradł plecak z auta. Było w nim ponad 500 tys. zł w różnych walutach –...

zobacz więcej

Do zdarzenia doszło w środę. Do mieszkania w budynku wielorodzinnym przy ul. Żeromskiego przyszedł komornik w asyście policji, aby przeprowadzić eksmisję 74-letniego lokatora. W jej trakcie doszło do wybuchu. 

 

Jak powiedziała rzeczniczka brzeskiej policji Patrycja Kaszuba, w wyniku wybuchu rannych zostało siedem osób – w tym eksmitowany, komornik, mieszkaniec sąsiedniego mieszkania i dwóch policjantów, którzy asystowali komornikowi. Według wstępnych ustaleń wybuchł gaz. Nieoficjalnie mówi się o możliwości celowego wywołania wybuchu przez eksmitowanego. 

 

– Wszyscy poszkodowani zostali przewiezieni do szpitala. Na chwilę obecną nie mamy informacji, żeby życie rannych było zagrożone. Przyczyny i okoliczności zdarzenia będą przedmiotem śledztwa – powiedziała Kaszuba. 

 


Na miejscu są pracownicy nadzoru budowlanego, którzy określą, czy budynek nadaje się do zamieszkania. 


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej