RAPORT

Pogarda

Wiceszef MSZ skomentował wywiad Overbeeka. Mocna odpowiedź dla pracownika TVN [WIDEO]

Ekke Overbeek i wiceszef polskiej dyplomacji Paweł Jabłoński (fot. K.Pempel/Reuters/Forum, PAP/P.Nowak)
Ekke Overbeek i wiceszef polskiej dyplomacji Paweł Jabłoński (fot. K.Pempel/Reuters/Forum, PAP/P.Nowak)

Najnowsze

Popularne

Holenderski dziennikarz Ekke Overbeek, oskarżający Jana Pawła II o tuszowanie pedofilii, atakuje też Polaków. Fragment wywiadu dla TVN z 2021 r. udostępnił m.in. wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński. Nie krył przy tym swojego krytycznego stosunku wobec obraźliwych opinii Holendra i wobec promującej go stacji. Pracownik TVN Jacek Tacik, który przeprowadził wywiad z Overbeekiem, próbował zadrwić z dyplomaty.

„Nigdy nie otrzymałem tylu tendencyjnych pytań”. Wiceszef IPN o rozmowie z Overbeekiem

Na holenderskiego dziennikarza Ekke Overbeeka i jego księżkę „Maxima Culpa. Jan Paweł II wiedział” powołuje się w swoim kontrowersyjnym reportażu...

zobacz więcej

– PiS jest w swojej retoryce bardzo rusofobiczny. Niemieckofobiczny jeszcze bardziej, ale też rusofobiczny. Stosunków z Rosją nie ma, to epoka lodowa. Ale jak patrzysz na to, jakie interesy ma Rosja, to może się okazać, że PiS jednak jest partią bardzo prokremlowską – mówi w wywiadzie wyemitowanym 19 grudnia 2021 r. Ekke Overbeek. 

 

Rozmówca Jacka Tacika nie poprzestaje na atakowaniu polityków. Jak twierdzi, „większość Polaków ma pochodzenie niewolnicze”, a Polska miała też swój udział w Holokauście. Szerzej oszczerstwa holenderskiego autora opisywaliśmy w tym artykule

 

„Autorytety opozycji i wspierających ją mediów” – skomentował wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński, udostępniając fragment wywiadu. W kolejnym wpisie dodał, że rozmowę nagrano pod koniec grudnia 2021, „kiedy Rosja szykowała się do inwazji na Ukrainę i stawiała NATO żądania, by wycofało wojska z Polski”. 

  

„W takich okolicznościach panowie Overbeek i Tacik rozmawiali o rusofobicznym rządzie Polski. Jak to nazwać?” – zastanawia się dyplomata. 

Na komentarz Jabłońskiego zareagował pracownik TVN. Próbował zadrwić z wiceministra. „Pan Jabłoński przypomniał moją rozmowę z Ekke Overbeekiem z… 19 grudnia 2021 roku. Ale zapomniał podać datę publikacji. I na to nabrali się ministrowie rządu PiS. Ale nie tylko. Równie dobrze mógł zamieścić odezwę prezesa PiS »do przyjaciół Rosjan«” – napisał Jacek Tacik. 

 

Właśnie na datę publikacji zwrócił mu uwagę Jabłoński. „(…) to dla Pana okoliczność raczej obciążająca. 17.12.2021 Rosja stawia ultimatum, żądając m. in. wycofania wojsk NATO z Polski. 2 dni później pana rozmówca zarzuca Polsce rusofobię. A pan przytakuje” – skomentował polityk

Zobacz także: Ekke Overbeek – holenderski dziennikarz już w przeszłości kłamał na temat Polski

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej