RAPORT

Pogarda

Rosyjskie rakiety spadły na Zaporoże. Zełenski opublikował wstrząsające nagranie

Rakieta trafiła w blok mieszkalny (fot. tt/@ZelenskyyUa)
Rakieta trafiła w blok mieszkalny (fot. tt/@ZelenskyyUa)

Najnowsze

Popularne

Rosyjskie wojska ostrzelały kilkupiętrowy blok mieszkalny w Zaporożu – poinformował prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Opublikował nagranie, na którym widać moment uderzenia rakiety. Jedna osoba nie żyje, co najmniej 25 zostało rannych.

Putin ścigany listem gończym. „To wyraźny sygnał dla jego otoczenia”

Wydanie przez Międzynarodowy Trybunał Karny nakazu aresztowania Władimira Putina oznacza osłabienie i umniejszenie jego władzy – powiedział...

zobacz więcej

„Uderzenia w osiedla mieszkalne, gdzie żyją zwykli ludzie, dzieci. Państwo terrorysta chce zniszczyć nasze miasta, nasze państwo, naszych ludzi” – oświadczył Zełenski.

  

„To nie może się stać »po prostu zwykłym dniem« na Ukrainie, gdzieś indziej w Europie czy na świecie. Potrzeba więcej jedności i zdecydowania, żeby szybciej pokonać rosyjski terror i obronić życie ludzi” – napisał prezydent Ukrainy.

  

Rosjanie zaatakowali w środę rakietami Zaporoże na południu Ukrainy. Według relacji mieszkańców i mediów w mieście doszło do serii eksplozji. 

 

Co najmniej jedna rakieta trafiła w blok mieszkalny, powodując pożary także w okolicznych budynkach. Władze miasta przekazały, że wskutek ostrzału zginęła jedna osoba, co najmniej 25 jest rannych. Wśród poszkodowanych jest dwoje dzieci w wieku siedmiu i dziewięciu lat. 


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej