RAPORT

Pogarda

Wzrost agresji w ośrodkach dla uchodźców w Holandii. „Noże, siekiery to codzienność”

Osoby ubiegające się o azyl w Holandii (fot.  Ana Fernandez/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)
Osoby ubiegające się o azyl w Holandii (fot. Ana Fernandez/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

W ciągu pierwszych jedenastu tygodni roku w ośrodkach dla uchodźców w Niderlandach doszło do prawie 2,4 tys. przypadków agresji. To dwa razy więcej niż w analogicznym okresie 2022 r. – informuje Agencja ds. Przyjmowania Osób Ubiegających się o Azyl (COA).

Brutalność policjantów w Holandii. Internauci wskazują na problem z praworządnością [WIDEO]

Media społecznościowe obiegło nagranie, na którym widać, jak policyjny pies gryzie uczestnika manifestacji przeciwko restrykcjom sanitarnym w...

zobacz więcej

„Noże, siekiery, kradzieże i narkotyki to codzienność w schroniskach dla azylantów” – mówią pracownicy Agencji ds. Przyjmowania Osób Ubiegających się o Azyl.

 

Problem agresji

 

Z poufnych informacji rządowej agencji, do których dotarli reporterzy dziennika „De Telegraaf”, wynika, iż narasta problem agresji w schroniskach przyjmujących uchodźców.

 

„Jest coraz bardziej niebezpiecznie” – powiedział gazecie pracownik ośrodka w Ter Apel w północno-wschodniej części kraju. Dodał również, że personel nie jest już zdziwiony, gdy podczas awantur dochodzi do incydentów z użyciem ostrych narzędzi.

 

Wzrost liczby okaleczeń

 

Z danych COA wynika również, iż do połowy marca br. w niderlandzkich ośrodkach dla azylantów prawie podwoiła się liczba przypadków okaleczeń, których było 154, w porównaniu z 88 w tym samym okresie ubiegłego roku. Wzrosła także liczba prób samobójczych.

 

Czytaj także: Zamieszki w ośrodku dla azylantów. Zaatakowali funkcjonariuszy

 

„Ostatnio miało miejsce wiele poważnych incydentów, które mają duży wpływ na mieszkańców i pracowników” – przyznaje agencja w oświadczeniu przekazanym gazecie.


Zobacz także: Podpalono ośrodek dla azylantów w Holandii


Twierdzi ona, iż uciążliwość w ośrodkach wzrosła ze względu na coraz większą liczbę przebywających w nich uchodźców.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej