RAPORT

Pogarda

Tusk przywitany w Wodzisławiu Śląskim. „Wracaj do Brukseli, Merkel czeka!”

Tusk w Wodzisławiu Śląskim (fot. FB/Donald Tusk)
Tusk w Wodzisławiu Śląskim (fot. FB/Donald Tusk)

Najnowsze

Popularne

Donald Tusk był we wtorek w Wodzisławiu Śląskim. Szefa Platformy Obywatelskiej przywitali w mieście zarówno jego zwolennicy, którzy skandowali jego imię, jak i przeciwnicy. Ci drudzy krzyczeli w stronę byłego premiera: „Wracaj do Brukseli, Merkel czeka!”.

„Trzaskowski umożliwił aferę śmieciową”. Media przedstawiają dowody

Rządzony przez Rafała Trzaskowskiego warszawski ratusz zgodził się, aby Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Miasta – bez wynikających ze statutu...

zobacz więcej

Na briefingu prasowym lider PO mówił o konieczności przekazania samorządom gruntów ze Spółki Restrukturyzacji Kopalń.

 

Podkreślił, że zamienienie ruin w „miejsca kwitnące” jest możliwe, jeśli tylko samorządy będą miały odpowiednie narzędzia. Zadeklarował, że jeśli nie będzie innego wyjścia, zostanie uchwalona ustawa w sprawie przekazywania pokopalnianych gruntów samorządom wraz ze wsparciem państwa.

 

Na spotkanie z Tuskiem przyszli zarówno jego zwolennicy, jak i przeciwnicy. – Wracaj do Brukseli. Merkel czeka! – krzyczeli przeciwnicy Platformy Obywatelskiej. – Donald Tusk! – odpowiadali drudzy. 

  

Kilkadziesiąt metrów od miejsca, w którym Tusk spotkał się z dziennikarzami, stanęła kilkuosobowa grupa mężczyzn w mundurach górniczych. Wśród nich był poseł PiS Grzegorz Matusiak.


Mężczyźni trzymali w rękach transparenty przypominające o zajściach przed siedzibą Jastrzębskiej Spółki Węglowej w 2015 r. 

„Dialog zamiast strzałów. Donald Tusk, nie kłam” i „Dialog zamiast strzałów. Górnicy zasługują na godne traktowanie. 2015, pamiętamy” – napisano na banerach. 

 

W czasie trwania strajku w JSW w 2015 r. górnicy kilkakrotnie manifestowali przed siedzibą spółki. Demonstranci rzucali w kierunku budynku ciężkimi przedmiotami.


Policja użyła broni gładkolufowej i gazów łzawiących. Część górników doznała wówczas obrażeń.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej