RAPORT

Pogarda

Niezmienne stanowisko Djokovica. „Niczego nie żałuję”

Serb nie wystąpił w ubiegłorocznej edycji US Open (fot. Getty Images)
Serb nie wystąpił w ubiegłorocznej edycji US Open (fot. Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Novak Djoković nie zagra w zbliżającym się turnieju w Miami. W wywiadzie dla CNN wypowiedział się na temat zakazu wjazdu na teren USA i jednocześnie wyraził nadzieję, że uda mu się zagrać w wielkoszlemowym US Open.

Djoković opuszcza kolejny turniej. Znów przez... szczepienie

Novak Djoković po raz kolejny nie został wyjątkiem od reguły i z powodu braku szczepienia na COVID-19 nie zagra w prestiżowym turnieju Miami Open....

zobacz więcej

Serb to zagorzały przeciwnik szczepionek na Covid-19. Jego stanowisko sprawiło, że opuścił już wiele turniejów, w tym te wielkoszlemowe. 


Absolutnie tego nie żałuję. Nie jestem człowiekiem, który czegoś żałuje, bo to wstrzymuje i czyni słabszym. Nie chcę także wybiegać w przyszłość i myśleć, co będzie dalej, skupiam się na teraźniejszości i na bieżąco podejmuję decyzje – powiedział Djoković w wywiadzie dla stacji CNN.


Twarda polityka


Jeden z najlepszych zawodników w historii tenisa nie został dopuszczony do startu w Indian Wells i rozpoczynającym się wkrótce Miami Open, choć w jego sprawie interweniowali nawet amerykańscy senatorzy. Na nic to się jednak zdało, bo polityka USA w tej sprawie jest bardzo prosta: nie masz szczepionki – nie zagrasz.


Turnieje w Miami i Indian Wells są wśród moich ulubionych. Dla mnie to wielka strata i wielki smutek. Ale to moja świadoma decyzja. Mam nadzieję, że przepisy wkrótce zostaną złagodzone i będę mógł wystąpić w US Open. To mój cel – ujawnił Serb.


Jest na to szansa, bo w Stanach Zjednoczonych od dawna mówi się, że zasady wjazdu do kraju zostaną lada moment złagodzone. Nie wiadomo jednak, czy zmienią się przed sierpniem, a to właśnie wtedy rozpoczyna się turniej na kortach w Nowym Jorku.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej