RAPORT

Pogarda

Rosjanie bez pomysłu na Bachmut. „Większość ginie” [WIDEO]

Ukraińcy dzielnie bronią się w rejonie Bachmutu (fot. Muhammed Enes Yildirim/Anadolu Agency via Getty Images)
Ukraińcy dzielnie bronią się w rejonie Bachmutu (fot. Muhammed Enes Yildirim/Anadolu Agency via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Trwa obrona Bachmutu w Donbasie. Ukraińskie wojska z wielkim trudem odpierają szturmy rosyjskich żołnierzy, którzy od sierpnia próbują przedostać się do centrum i zdobyć miasto. – Rosjanom do tej pory nie udało się otoczyć miasta i odciąć od dostaw broni i amunicji. Poza tym wydaje się, że nie mają pomysłu, jak zdobyć Bachmut i po prostu codziennie rzucają kolejne tysiące żołnierzy, z których większość ginie – relacjonuje red. Tomasz Jędruchów.

To Putin pozwolił na nadawanie ukraińskim dzieciom rosyjskiego obywatelstwa i na ich adopcję

Ścigamy Władimira Putina, bo deportację ukraińskich dzieci do Rosji umożliwił dekret prezydencki, zgodnie z którym ukraińskie dzieci mogą otrzymać...

zobacz więcej

Siły rosyjskie próbują zająć Bachmut w obwodzie donieckim od sierpnia. Prowadzone tam są najcięższe i najkrwawsze walki w wojnie Rosji z Ukrainą.


Mimo prognoz, że dowództwo w Kijowie może podjąć decyzję o wycofaniu się z miasta, oddziały ukraińskie kontynuują obronę.


Bachmut (dawniej Artiomowsk) to miasto położone w Donieckim Zagłębiu Węglowym. W czasie inwazji Rosji na Ukrainę stał się miastem frontowym i w wyniku, trwających od lata walk, zostało zamienione w gruzy.


– Na wschodzie kraju siły ukraińskie bronią się, a plany wroga dotyczące zajęcia Bachmutu ponoszą fiasko – oświadczył ostatnio szef gabinetu prezydenta Ukrainy Andrij Jermak.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej