RAPORT

Pogarda

„Kłamstwo, manipulacja i podłość”. Ksiądz mocno o słowach Tuska nt. Jana Pawła II

Donald Tusk nawiązał do materiału TVN (fot. PAP/Zbigniew Meissner)
Donald Tusk nawiązał do materiału TVN (fot. PAP/Zbigniew Meissner)

Najnowsze

Popularne

Słowa lidera PO Donalda Tuska na temat św. Jana Pawła II wypowiedziane w Żywcu i włączanie papieża w kampanię wyborczą oburzyła wiele środowisk. „Panie Donald Tusk, to, co pan wygaduje na temat Jana Pawła II, to kłamstwo, manipulacja i podłość” – skomentował na Twitterze ks. Janusz Chyła, proboszcz Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Chojnicach.

Tusk w satyrze. Wypomniano mu kłamstwo o TVP

Donald Tusk podczas spotkania w Pszczynie skłamał, że „nie jest zapraszany do telewizji”. Tymczasem lider PO 66 razy odrzucał zaproszenie do...

zobacz więcej

Podczas spotkania ze środowiskami kobiecymi w Pszczynie na Śląsku Tusk oskarżył PiS o „sztukę budowania konfliktówv”.


– Wpierw badają, jaki jest nastrój opinii publicznej, potem znajdują problem, który może tę opinię publiczną tak podzielić, że to jest na ich korzyść i później używają przesady, hiperboli – mówił polityk.


Klasyczny przykład to kwestia Jana Pawła II. To idealna sytuacja, jak dobrze przygotowani cynicy, którzy mają kompletnie gdzieś świętości, tradycję katolicką, los dzieci krzywdzonych. Wszystko to, co zawiera się w tym problemie z ostatnimi informacjami na temat Jana Pawła II, zarówno jeżeli chodzi o jego osobę, jak i krzywdę dzieci – to wszystko nie ma dla nich znaczenia – przekonywał Tusk.


Maszyna polityczna


W jego ocenie PiS „zbudował świetną maszynę polityczną, do gruntu cyniczną, której istotą działania jest wykorzystanie pretekstu, żeby zbudować radykalny, skrzywiony obraz ich oponentów”.

„Ten oszczerca uwiarygodnia paszkwil TVN i łączy św. Jana Pawła II z krzywdą dzieci” – skomentował internauta Waldemar Kowal. „Panie Donald Tusk, to, co pan wygaduje na temat Jana Pawła II, to kłamstwo, manipulacja i podłość” – dowodził na Twitterze ks. Janusz Chyła.

6 marca w TVN 24 został wyemitowany reportaż Marcina Gutowskiego „Franciszkańska 3” dotyczący tego, co papież Jan Paweł II wiedział o przypadkach pedofilii wśród księży. Przedstawieni zostali trzej duchowni: Bolesław Saduś, Eugeniusz Surgent i Józefa Loranc oraz reakcja na nie ówczesnego metropolity krakowskiego kard. Karola Wojtyły. W odpowiedzi na ten materiał Sejm przyjął uchwałę w sprawie obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej