RAPORT

Pogarda

Pomagał rosyjskim okupantom. Stracił stopę na zostawionej przez nich minie

Policjant pomagał Rosjanom i stracił stopę na ich minie (fot. DBR)
Policjant pomagał Rosjanom i stracił stopę na ich minie (fot. DBR)

Najnowsze

Popularne

Ukraiński policjant z Izjum odpowie za przyłączenie się do „milicji ludowej” pod auspicjami rosyjskich okupantów. Po wyzwoleniu miasta funkcjonariusz ukrywał się, ale wpadł na minę pozostawioną przez swoich mocodawców i stracił stopę.

Były szef biura SBU w obwodzie charkowskim oskarżony o zdradę. Działał na rzecz Rosji

Roman Dudin, były szef Służby Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) w obwodzie charkowskim został oskarżony o zdradę w związku z inwazją rosyjską na Ukrainę...

zobacz więcej

Funkcjonariusze ukraińskiego Państwowego Biura Śledczego (DBR) zakończyli śledztwo w sprawie była policjanta z Izjum w obwodzie charkowskim, którego oskarżono o zdradę stanu. „Po zajęciu miasta przez najeźdźców mężczyzna zatrudnił się w tzw. milicji ludowej.


Pracując na rzecz Rosjan, aktywnie pomagał im umacniać władzę w tymczasowo okupowanym regionie. Pomagał najeźdźcom patrolować miasto, wskazywał „patriotycznych” Ukraińców i aktywnie rekrutował swoich byłych kolegów, aby przeszli na stronę wroga” – poinformowało DBR.

 

Po wyzwoleniu miasta zdrajca nie uciekł wraz z Rosjanami, ale zaczął się ukrywać. Los okazał się dla niego przewrotny. W październiku 2022 r. wszedł na rosyjską minę przeciwpiechotną. Trafił do szpitala, gdzie amputowano mu stopę.

 

Zdrajca został zatrzymany dzięki temu, że pod swoim nazwiskiem przechodził leczenie. Teraz jest w areszcie. Grozi mu dożywocie.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej