RAPORT

Pogarda

Cios w gang handlujący bronią, amunicją i narkotykami. Kolejne zatrzymania i przejęcia

Wśród zabezpieczonych jednostek broni były popularne w półświatku pistolety maszynowe (fot. CBŚP)
Wśród zabezpieczonych jednostek broni były popularne w półświatku pistolety maszynowe (fot. CBŚP)

Najnowsze

Popularne

Już 205 nielegalnych jednostek broni palnej przechwycili funkcjonariusze CBŚP do sprawy gangu handlującego bronią i narkotykami. W śledztwie mazowieckich „pezetów” Prokuratury Krajowej 42 podejrzanych usłyszało łącznie 150 zarzutów. Podczas ostatnich działań ujęto siedem osób, u których przejęto pięć sztuk broni długiej i osiem krótkiej.

Polscy narcos z Hiszpanii eksportowali marihuanę i importowali broń

Dzięki informacjom CBŚP udało się rozbić polski gang, który zajmował się przemytem narkotyków i broni. Z Hiszpanii wysyłano transporty z...

zobacz więcej

Działania funkcjonariuszy stołecznego zarządu CBŚP wspieranych przez lubelskich kontrterrorystów miały miejsce przed kilkoma dniami na Mazowszu i Lubelszczyźnie. Policjanci zatrzymali siedem osób.

 

Przeszukano także kilkanaście miejsc wykorzystywanych przez podejrzanych. Znaleziono tam pięć jednostek broni długiej i osiem jednostek broni krótkiej oraz różnego rodzaju amunicję, a także kilkanaście elementów broni palnej.


– Przejęta broń ukryta była w garażach, drewutniach i pomieszczeniach gospodarczych. Podejrzewamy, że zatrzymane osoby miały związek z grupą handlującą bronią i narkotykami – mówi podinsp. Iwona Jurkiewicz, rzeczniczka CBŚP.

W Mazowieckim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie zatrzymanym przedstawiono zarzuty m.in. posiadania broni i amunicji bez wymaganego pozwolenia, a także handlu nią, oraz uczestnictwa w obrocie środkami odurzającymi. Grozi za to do 12 lat więzienia.

Już ponad 100 podejrzanych w sprawie międzynarodowego gangu handlarzy bronią

Ponad 270 sztuk broni palnej i tysiące nabojów przejęli śledczy z CBŚP i łódzkich „pezetów” Prokuratury Krajowej w postępowaniu dotyczącym...

zobacz więcej

Pączkujące śledztwo

 

Śledztwo nadzorowane przez mazowieckie „pezety” Prokuratury Krajowej dotyczy zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym, której członkowie handlowali narkotykami, bronią i amunicją. Gros uzbrojenia trafiał do miłośników militariów, którzy nie mogli w legalny sposób zdobyć stosownych uprawnień. 

 

Pierwsze uderzenie w grupę miało miejsce jesienią 2021 r., zatrzymano wówczas 16 osób i zabezpieczono 98 jednostek broni palnej, ponad 30 tys. sztuk amunicji, narzędzia do wytwarzania i przerabiania broni, jak również 2 kg narkotyków. Od tego czasu doszło do kilku realizacji, a sprawa nie jest zamknięta.

 

– Dotychczas w toku śledztwa prokurator Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie przedstawił 42 podejrzanym łącznie ponad 150 zarzutów. Podczas działań policjanci zabezpieczyli 205 jednostek broni palnej, ponad 82 tysiące sztuk amunicji, granaty i materiały wybuchowe – podsumował prok. Karol Borchólski z zespołu prasowego Prokuratury Krajowej.

Policjanci przejęli ostatnio kilka pistoletów i rewolwerów (fot. CBŚP)
Policjanci przejęli ostatnio kilka pistoletów i rewolwerów (fot. CBŚP)

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej