RAPORT

Pogarda

Silne trzęsienie ziemi nawiedziło Pakistan i Afganistan. Są ofiary

Przerażeni mieszkańcy uciekali z domów i biur (fot. PAP/EPA/FAROOQ KHAN)
Przerażeni mieszkańcy uciekali z domów i biur (fot. PAP/EPA/FAROOQ KHAN)

Najnowsze

Popularne

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 6,5 nawiedziło we wtorek duże obszary Pakistanu i Afganistanu, zmuszając przerażonych mieszkańców do ucieczki z domów i biur. Zginęło co najmniej dziewięć osób – informują władze.

Potężne wstrząsy w Afganistanie. Były odczuwalne nawet w Indiach

Silne trzęsienie ziemi nawiedziło region Hindukuszu w północnym Afganistanie; wstrząsy były odczuwalne w całym północnym Pakistanie, a także w...

zobacz więcej

Ponad 100 osób zostało przywiezionych do szpitali w regionie doliny Swat w północno-zachodniej prowincji Chajber Pasztuncha w stanie szoku – powiedział agencji Associated Press Bilal Faizi, rzecznik pakistańskich służb ratunkowych. Wskazał, że dziewięć osób zginęło, gdy zawaliły się dachy w różnych częściach północno-zachodniego Pakistanu.


Taimoor Khan, rzecznik prowincjonalnego organu ds. zarządzania katastrofami na północnym zachodzie, oświadczył, że co najmniej 19 domów z cegły mułowej zawaliło się w odległych wsiach. – Nadal zbieramy dane o zniszczeniach – dodał.


Potężne wstrząsy spowodowały, że wielu ludzi opuściło swoje domy i biura w Islamabadzie, niektórzy recytowali wersety z Koranu, świętej księgi islamu. W niektórych budynkach mieszkalnych w mieście pojawiły się pęknięcia. Podobne sceny powtórzyły się w Kabulu i innych częściach Afganistanu – podała agencja Associated Press.

– Trzęsienie było tak silne i przerażające, że myśleliśmy, że zawalają się na nas domy, wszyscy krzyczeli i byli w szoku – relacjonował Shafiullah Azimi, mieszkaniec Kabulu.


Amerykańska Służba Geologiczna podała, że centrum trzęsienia ziemi o sile 6,5 stopnia w skali Richtera znajdowało się 40 km na południowy wschód od Jurm w górzystym regionie Hindukusz w Afganistanie, graniczącym z Pakistanem i Tadżykistanem.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej