RAPORT

Pogarda

Zełenski: Zwyciężymy w heroicznej bitwie o Donbas [WIDEO]

Najnowsze

Popularne

Zwyciężymy w heroicznej bitwie o Donbas, przywrócimy normalne życie na okupowanym obecnie przez Rosjan południowym wschodzie kraju i odzyskamy Krym – zapewnił prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

To Putin pozwolił na nadawanie ukraińskim dzieciom rosyjskiego obywatelstwa i na ich adopcję

Ścigamy Władimira Putina, bo deportację ukraińskich dzieci do Rosji umożliwił dekret prezydencki, zgodnie z którym ukraińskie dzieci mogą otrzymać...

zobacz więcej

– Dzisiaj Ukraina zaczęła obchodzić pierwszą rocznicę pierwszych zwycięskich bitew pełnowymiarowej wojny: walk na północy naszego kraju, które doprowadziły do ucieczki okupanta. To właśnie 21 marca ubiegłego roku zakończyła się bitwa o Moszczun – malutką wieś w obwodzie kijowskim, która stała się pierwszym wielkim krokiem naszego państwa w stronę wygranej w tej wojnie – powiedział prezydent na nagraniu.


– Były też inne takie kroki. Bitwa o Hostomel. Walki o Irpień. Walka w obwodzie czernihowskim i sumskim. Walka o Wyspę Węży. Zaciekłe walki na południu Ukrainy i nasza wyjątkowa obronna operacja, która przywróciła wolność obwodowi charkowskiemu – mówił Zełenski.


Przypomniał, że 2 kwietnia ubiegłego roku całkowicie wyzwolone zostały obwody kijowski i czernihowski, a 4 kwietnia – żytomierski i sumski.


Cel: odzyskanie Krymu


Zapewnił, że Ukraina doprowadzi też do takiego wyniku w przypadku innych aktywnych działań.


– Heroicznej walki o Donbas, w której nieuchronnie będzie dominować ukraińska flaga. Dalszej konfrontacji na południu, która przywróci normalne ukraińskie życie na Przyazowiu. Odzyskania naszego Krymu, skąd już zaczęła się migracja najbardziej dalekowzrocznych szczurów państwa terrorysty – dodał prezydent.


Zełenski wskazał, że Ukraina potrzebuje więcej amunicji. Zaapelował o zwiększenie dostaw od zachodnich partnerów.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej