RAPORT

Pogarda

„Fotowoltaika jest tak lubiana w Polsce”. Minister Moskwa o OZE

Najnowsze

Popularne

Ubiegły rok był też dobry dla rozwoju odnawialnych źródeł energii, w tym dla fotowoltaiki. Myślę, że fotowoltaika jest tak lubiana w Polsce, bo lubimy własność – powiedziała w programie „Gość Wiadomości” minister klimatu i środowiska Anna Moskwa.

Gaz dla małych gmin. Wicepremier Sasin zapowiada inwestycje

Podłączanie kolejnych gmin do sieci gazowej to element transformacji energetycznej – oświadczył wicepremier Jacek Sasin w niedzielę w miejscowości...

zobacz więcej

– Ubiegły rok był też dobry dla rozwoju odnawialnych źródeł energii, w tym dla fotowoltaiki. Myślę, że fotowoltaika jest tak lubiana w Polsce, bo lubimy własność, to nasza niezależna produkcja, dlatego cieszy się taką akceptacją – powiedziała we wtorek w TVP Info minister klimatu i środowiska Anna Moskwa. 


Dodała, że program „Mój prąd” w kolejnej edycji cieszył się taką popularnością, że środki przeznaczone na sześć miesięcy zostały wyczerpane w trzy miesiące. Dodała, że dlatego startuje nowa edycja programu. 


– Wsparcie będzie na dotychczasowych zasadach, do tego można sobie sfinansować pompę ciepła – tę najbardziej efektywną za 28 tys. zł, tę mniej efektywną za 4 tys. zł i kolektor słoneczny. Niektórzy nie mogą mieć fotowoltaiki, więc mogą sobie sfinansować kolektor za 3,5 tys. zł dofinansowania. Do tego niezmiennie 16 tys. zł na magazyn energii i 6 tys. zł na fotowoltaikę, a z systemem zarządzania energią kwota wsparcia może dojść do 58 tys. zł – dodała minister klimatu i środowiska. 


Program wyborczy 


Anna Moskwa odniosła się także do wizyt, jakie politycy Prawa i Sprawiedliwości składają w różnych miejscowościach. Powiedziała, że na podstawie sugestii, jakie padają na spotkaniach z wyborcami czy samorządowcami, tworzony będzie program wyborczy partii. 


– Samorządowcy proszą o podtrzymanie programów na wsparcie inwestycji, na drogi, a więc tych szybkich programów, o których samorządowcy mówią, że są to „programy zaufania”, bo realizowane są one w oparciu o uproszczone procedury i nie wymagają wielu dokumentów – powiedziała Anna Moskwa. – Pojawiają się głosy, że gminy chcą uproszczenia procedur inwestycyjnych, co nas cieszy. To także głosy o utrzymanie środków na kanalizację, to jest wyzwanie głównie na terenie wiejskim – dodała. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej