RAPORT

Pogarda

Nie tylko seniorzy. Kluczowy marzec dla polskich talentów

Krzysztof Kolanko to jeden z liderów reprezentacji do lat 17 (fot. ŁączyNasPiłka)
Krzysztof Kolanko to jeden z liderów reprezentacji do lat 17 (fot. ŁączyNasPiłka)

Najnowsze

Popularne

Reprezentacja Polski już w piątek zainauguruje eliminacje do mistrzostw Europy. Do tego samego turnieju, ale w juniorskich kategoriach, chcą dostać się również nasze kadry młodzieżowe – U-19 oraz U-17.

Surowe zasady Santosa? „Wracamy do tego, co było za Nawałki”

W poniedziałek rozpoczęło się zgrupowanie piłkarskiej reprezentacji Polski przed meczami eliminacji mistrzostw Europy z Czechami i Albanią. Okazuje...

zobacz więcej

Chyba aktualnie najbardziej utalentowanym polskim zespołem młodzieżowym są podopieczni Marcina Włodarskiego, czyli kadra U-17. Rocznik 2005, bo o nim mowa, w przeszłości pokonywał już Anglię (5:0), Belgię (5:0) czy Szwecję (5:2).


W turnieju eliminacyjnym Biało-Czerwoni nie będą mieli jednak łatwo, gdyż zmierzą się z Portugalią, Czechami i Słowacją. Do głównego turnieju awansuje zwycięzca grupy oraz siedem najlepszych drużyn z drugich miejsc.


O awans na własnym terenie


Na stadionach Garbarnii i Cracovii zostaną rozegrane eliminacje w kategorii do lat 19. Reprezentacja Polski będzie obok Serbii głównym faworytem do wylotu na finałowy turniej, odbywający się tego lata na Malcie.


Oprócz wspomnianej dwójki o awans na polskich boiskach powalczą Izrael i Łotwa. Awansuje jedynie zwycięzca grupy.


Towarzysko


Kolejne mecze towarzyskie rozegra reprezentacja U-21 Michała Probierza, która swoje eliminacje rozpocznie dopiero późną jesienią. Młodzi Polacy wyjechali do Turcji, gdzie zagrają z Austrią (24 marca) i Albanią (27 marca).


Nie próżnuje również kadra U-20, która 24 marca w ramach towarzyskiego turnieju Elite League zagra – podobnie jak seniorzy – z reprezentacją Czech.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej