RAPORT

Pogarda

„To jest historia o mistyfikacji”. Ksiądz Jacek Stryczek – ofiara mediów

Najnowsze

Popularne

Został usunięty ze stanowiska. Jak się okazuje – bezpodstawnie. Spotkał się z niewyobrażalnym hejtem. Jak się okazuje – niesłusznie. Zaczęło się jesienią 2018 r. od tekstu Janusza Schwertnera w Onecie. Sprawa ks. Jacka Stryczka, pomysłodawcy Szlachetnej Paczki, dzisiaj o godz. 20.15 w „Alarmie!” w TVP1.

Janusze z Onetu, czyli jak się robi „wolne media"

Cztery lata temu ks. Stryczek, lider Stowarzyszenia Wiosna i współtwórca akcji Szlachetna Paczka, stał się obiektem ataku portalu Onet. Piórem...

zobacz więcej

„Przez cztery lata słyszeliśmy, że będziemy mieli do czynienia z gigantyczną aferą. Nic takiego się nie wydarzyło” – mówią rozmówcy „Alarmu!” i wskazują, że to jest „historia o mistyfikacji”. 


Zaczęło się jesienią 2018 r. od tekstu Janusza Schwertnera w Onecie, w którym ks. Stryczek, lider Stowarzyszenia Wiosna i współtwórca akcji Szlachetna Paczka, został oskarżony go o mobbing względem swoich pracowników. 


Wynik śledztwa 


Publikacja i stawiane w niej zarzuty doprowadziły duchownego do rezygnacji z funkcji prezesa Wiosny. W reakcji na publikacje Janusza Schwertnera krakowska prokuratura zajęła się sprawą. 
Przeprowadzona kontrola Państwowej Inspekcji Pracy nie potwierdziła zarzutów mobbingu. 
 

W końcu w grudniu 2022 r. prokuratura ostatecznie umorzyła śledztwo w tej sprawie. Duchowny nie usłyszał zarzutów. Śledczy po zbadaniu doniesień nie dopatrzyli się w działaniach ks. Stryczka „znamion czynu zabronionego”. 


Kulisy tej sprawy uchyla Anna Olszak, autorka dzisiejszego reportażu w programie „Alarm!”. Emisja dzisiaj o godz. 20.15 w TVP1. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej