RAPORT

Pogarda

Pierwszy komiks z Batmanem może zostać wylicytowany za gigantyczną sumę

Trwa aukcja egzemplarza „Detective Comics #27” (fot. PA Images via Getty Images)
Trwa aukcja egzemplarza „Detective Comics #27” (fot. PA Images via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Trwa aukcja egzemplarza „Detective Comics #27”. To w nim po raz pierwszy – 11 miesięcy po debiucie Supermana na łamach „Action Comics” – pojawił się człowiek nietoperz. W opowiadaniu zatytułowanym „Sprawa syndykatu chemicznego” (oryg. „The Case of the Chemical Syndicate”) zdemaskował on i pokonał przebiegłego wspólnika firmy Apex Chemical Corporation – Alfreda Strykera.

Na aukcję trafiły intymne zdjęcia brytyjskiej rodziny królewskiej

4 marca na aukcji prowadzonej przez Willingham Auctions w Cambridgeshire będzie można wylicytować kolekcję 22 nigdy niepublikowanych fotografii...

zobacz więcej

Na stronie Heritage Auctions widnieje informacja, że do końca aukcji pozostało 9 dni, a obecna oferta za egzemplarz opisany jako „niepoddany renowacji” – wynosi 700 tys. dol. (licytacja zaczęła się 8 marca od 1 dol.). W maju ubiegłego roku inny egzemplarz tego wydania został sprzedany na aukcji za kwotę 1,74 mln dol. (ok. 7,6 mln zł). Obecna licytacja – jak sugeruje dziennik „New York Post” – powinna zbliżyć się do tego pułapu.


Dziennik cytuje Teda VanLiewa, właściciela firmy Super World Comics z Holden w stanie Massachusetts, który specjalizuje się w wycenie i handlu komiksami z lat 1940–1970. Rzeczoznawca szacuje, że broszura może się sprzedać za ok. 1,5 mln dol.


Aukcja zakończy się 30 marca i będzie transmitowana przez Heritage Auctions w Internecie.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej