RAPORT

Pogarda

Zmiana warty w PKOl. W wyborach wystartuje... jeden kandydat

Radosław Piesiewicz (L) zastąpi obecnego prezesa z początkiem maja (fot. PAP)
Radosław Piesiewicz (L) zastąpi obecnego prezesa z początkiem maja (fot. PAP)

Najnowsze

Popularne

Andrzej Kraśnicki nie będzie się ubiegał o reelekcję w wyborach na prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego, co oznacza, że przestanie pełnić tę funkcję w kwietniu 2023 r. Jedynym kandydatem do przejęcia po nim schedy jest Radosław Piesiewicz.

Borek „zażenowany” Michniewiczem. „To pic na wodę!”

Mateusz Borek, znany dziennikarz i komentator, pracujący m.in. przy meczach reprezentacji Polski w TVP, w ostrych słowach ocenił działania byłego...

zobacz więcej

Na specjalnie zaplanowanej konferencji prasowej 74-latek stwierdził, że najwyższy czas na zmiany i powiew młodości w związku.


– Nie odchodzę całkowicie z PKOl, będę w nim jeszcze po wyborach. Jednak nadszedł czas na zmiany. Przemyślałem swoją decyzję i do kierownictwa muszą dojść ludzie młodsi. Zawsze u mnie na pierwszym miejscu będzie polski sport – zaznaczył Kraśnicki.


W wyborach wystartuje tylko… jeden kandydat. Będzie nim Radosław Piesiewicz – aktualny prezes Polskiego Związku Koszykówki. Jeżeli delegaci udzielą mu wotum zaufania, to 41-letni działacz zacznie pełnić tę funkcję już od początku maja tego roku.


– O przyszłym kształcie PKOl rozmawialiśmy z prezesem Kraśnickim już od ponad dwóch lat. Moja kampania zaczęła się właśnie wtedy. Pomysł jest prosty – by usprawnić działanie PKOl musi mieć zdecydowanie więcej pieniędzy, a te trzeba umieć pozyskać. Sport to przecież najlepsza platforma do reklamy – ujawnił Piesiewicz


Ustępujący Kraśnicki był prezesem PKOl od 2010 r. Przejął stanowisko po tragicznie zmarłym Piotrze Nurowskim. Wybory zaplanowano na 22 kwietnia. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej