RAPORT

Pogarda

Oszuści podszywają się pod „BLIK”. Eksperci ostrzegają

„Atakujący rozsyłają wiadomość, która informuje o przelewie na wskazany numer telefonu” (fot. Shutterstock)
„Atakujący rozsyłają wiadomość, która informuje o przelewie na wskazany numer telefonu” (fot. Shutterstock)

Najnowsze

Popularne

NASK ostrzegła we wtorek przed oszustami podszywającymi się pod „BLIK”. Potencjalną ofiarę zachęca się do odebrania pieniędzy poprzez kliknięcie w link, który przekierowuje na stronę podszywającą się pod pośrednika płatności „Przelewy24”.

Oszustwo na misia. Nigeryjczyk udający Amerykanina aresztowany

Policjanci z Garwolina zatrzymali 22-letniego Nigeryjczyka, który oszukał 35-letnią mieszkankę powiatu garwolińskiego. Mężczyzna podając się za...

zobacz więcej

Zespół CSIRT (Computer Security Incident Response Team) Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej poinformował we wtorek, że odnotowuje kampanię podszywającą się pod system płatności „BLIK”.


„Atakujący rozsyłają wiadomość, która informuje o przelewie na wskazany numer telefonu. Potencjalną ofiarę zachęca się do odebrania pieniędzy poprzez kliknięcie w link, który przekierowuje na stronę podszywającą się pod pośrednika płatności »Przelewy24« – podała NASK.


Dodała, że na stronie oszustów wdrażane są mechanizmy naśladujące systemy logowania do popularnych banków, a w rzeczywistości służące jednak do przejmowania informacji dostępowych do bankowości elektronicznej. „Wpisanie danych logowania może skutkować utratą pieniędzy z konta” – ostrzegła NASK. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej