RAPORT

Pogarda

Pijany wsiadł za kierownicę. Poprzedniego dnia zdał egzamin na prawo jazdy

Badanie wykazało, że kierujący miał prawie promil alkoholu (fot. PAP/Darek Delmanowicz)
Badanie wykazało, że kierujący miał prawie promil alkoholu (fot. PAP/Darek Delmanowicz)

Najnowsze

Popularne

Kierowca wpadł w oko policji, bo nie zatrzymał się przed znakiem „stop”. Podczas kontroli okazało się, że jest pijany, a raptem dzień wcześniej zdał egzamin na prawo jazdy… teoretyczny.

Zadzwonił z lasu i przekazał dramatyczną wiadomość. Koniec poszukiwań 11-latka

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 11-letniego chłopca w okolicy miejscowości Raniżów na Podkarpaciu, którego do lasu zabrał kompletnie pijany...

zobacz więcej

29-latek wpadł w ręce policjantów podczas patrolu w miejscowości Stary Las. Funkcjonariusze zainteresowali się kierowcą, bo nie zastosował się do znaku „stop”. Podczas kontroli policjanci wyczuli od kierującego woń alkohol. Badanie wykazało prawie promil alkoholu w wydychanym powietrzu. 


Sprawdzenie w Centralnej Ewidencji Kierowców rzuciło więcej światła na sylwetkę zatrzymanego. Okazało się bowiem, że nie ma on uprawnień do kierowania. Mężczyzna wyjaśnił, że dzień wcześniej zdał egzamin na prawo jazdy. Ale okazało się, że miał za sobą raptem egzamin teoretyczny. 


– Za niezatrzymanie się przed znakiem B-20 „stop” grozi mandat 300 zł i 8 punktów karnych. Za przestępstwo poruszania się pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat dwóch, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna – wyjaśnia policja w komunikacie. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej