RAPORT

Pogarda

Seria eksplozji na Krymie. Wprowadzono stan wyjątkowy

Co stało się na okupowanym Krymie? (fot. Twitter)
Co stało się na okupowanym Krymie? (fot. Twitter)

Najnowsze

Popularne

Po ataku dronów w mieście Dżankoj na okupowanym przez Rosję Krymie wprowadzono stan wyjątkowy – donoszą użytkownicy sieci społecznościowych. Ukraiński wywiad poinformował, że w wyniku ataku zniszczony został transport rosyjskich pocisków manewrujących Kalibr.

Rosjanie próbują okrążyć Awdijiwkę [WIDEO]

Chociaż rosyjskie wojska nadal nie są w stanie przełamać ukraińskiej obrony, to jednak stale próbują zdobyć miasta na wschodzie kraju. Szczególnie...

zobacz więcej

Do ataku doszło w poniedziałek wieczorem. Dżankoj to ważny węzeł kolejowy, gdzie znajduje się także lotnisko wojskowe rosyjskich sił powietrznych. 

  

„Wybuch w mieście Dżankoj na północy tymczasowo okupowanego Krymu zniszczył rosyjskie rakiety manewrujące Kalibr NK podczas transportowania ich koleją” – ogłosił po zdarzeniu Główny Zarząd Wywiadu Ukrainy. 

  

We wtorek władze Dżankoja ogłosiły stan wyjątkowy na szczeblu lokalnym – relacjonują użytkownicy sieci społecznościowych. Według niezależnego rosyjskiego kanału Astra w Telegramie wskutek ataku w mieście uszkodzonych zostało co najmniej pięć obiektów. 

  

„Cztery z nich odnoszą się do stacji kolejowej (zajezdnia lokomotyw, budynek ochrony dworca, magazyn materiałowy i magazyn paliw), jeden obiekt to sklep rolniczy na ulicy Perekopskiej 51” – poinformował kanał. Według jego informacji w sklepie ranny został 33-letni mężczyzna. Okupacyjne władze Krymu twierdzą, że w wyniku działań obrony przeciwlotniczej na Dżankoj spadły odłamki dronów, które uszkodziły cele cywilne: m.in. prywatny dom, sklep i technikum. Władze Krymu zaprzeczają, że zniszczony został transport rakiet Kalibr – pisze niezależny portal Meduza. 

  

Rakiety Kalibr są przeznaczone do startu z nawodnych środków bojowych rosyjskiej Floty Czarnomorskiej. Zasięg tej broni wynosi ponad 2,5 tys. km dla celów naziemnych i ponad 375 kilometrów dla celów morskich.Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej