RAPORT

Pogarda

Znana aktorka chodziła nago po ulicy. Trafiła do szpitala psychiatrycznego

Amanda Bynes (fot. Jason Merritt/Getty Images; BACKGRID / Backgrid USA / Forum)
Amanda Bynes (fot. Jason Merritt/Getty Images; BACKGRID / Backgrid USA / Forum)

Najnowsze

Popularne

Amerykańska aktorka, która zasłynęła rolami w takich produkcjach, jak „Rozbitkowie”, „Siostrzyczki” czy „Ona to on”, od lat zmaga się z problemami psychicznymi i uzależnieniem od narkotyków. Kolejny trudny epizod przeżyła w minioną niedzielę. Jak donoszą amerykańskie media, Bynes trafiła pod obserwację psychiatryczną po tym, jak błąkała się nago po ulicach Los Angeles, a potem sama zadzwoniła pod numer alarmowy.

Słynny aktor wkracza do branży alkoholowej. Chce stworzyć własną markę

Gwiazdor „Dzikości serca” i „Zostawić Las Vegas” przygotowuje się obecnie do realizacji nowego biznesowego projektu. Osoba z bliskiego otoczenia...

zobacz więcej

Amanda Bynes należy do grona najpopularniejszych dziecięcych gwiazd początku XXI wieku. 36-letnia dziś aktorka karierę zaczęła w wieku zaledwie kilku lat, występując w znanych filmach dla dzieci i młodzieży.


Widzowie znają ją z takich produkcji, jak „Rozbitkowie”, „Czego pragnie dziewczyna”, „Siostrzyczki”, „Sydney i siedmiu nieudaczników” czy „Ona to on”. Niestety, aktorka nie poradziła sobie ze zdobytą w młodym wieku sławą. 

 

Choć uśmiechniętej nastolatce wróżono błyskotliwą karierę w Fabryce Snów, z biegiem czasu media zaczęły rozpisywać się o niej nie ze względu na kolejne role czy zawodowe sukcesy, lecz problemy w życiu prywatnym. 

 

Gdy Bynes miała 27 lat, zdiagnozowano u niej schizofrenię i chorobę afektywną dwubiegunową. Aktorka zmagała się już wówczas z uzależnieniem od alkoholu i narkotyków, o czym opowiedział swego czasu jej przyjaciel, znany z programu „Z kamerą u Kardashianów” celebryta Jonathan Jaxton. 

 

„Ona ćpa właściwie codziennie” 

 

 „Amanda wciąż walczy z nałogiem i stanami paranoidalnymi. Jej kłopoty wynikają nie tyle z zaburzeń psychicznych, co z niekontrolowanego brania narkotyków. Ona ćpa właściwie codziennie" – wyznał w rozmowie z magazynem „People".


W samym tylko 2012 r. aktorka sześciokrotnie trafiła do aresztu – zatrzymywano ją m.in. za jazdę pod wpływem alkoholu, spowodowanie kolizji i dwie ucieczki z miejsca wypadku. 

Książę Harry jadł grzyby halucynogenne w domu Courteney Cox?

Spośród wielu historii, jakie znalazły się w pamiętnikach księcia Harry'ego zatytułowanych „Ten drugi”, jest też opowieść o jego wizycie w domu...

zobacz więcej

Rok później gwiazda została skierowana do zakładu psychiatrycznego w Pasadenie, a następnie trafiła pod kuratelę matki. Prawo do decydowania o sobie i swoim majątku Bynes odzyskała dopiero w marcu zeszłego roku. W udostępnionym wówczas mediom oświadczeniu podkreśliła, że pełna optymizmu rozpoczyna nowy rozdział swojego życia. 

 

 „W ciągu ostatnich kilku lat ciężko pracowałem, aby móc niezależnie żyć i pracować. Nadal będę traktować priorytetowo moje zdrowie i samopoczucie. Jestem podekscytowana nadchodzącymi projektami i z nadzieją spoglądam w przyszłość” – powiedziała aktorka. 

 

Gdy wydawało się, że gwiazda otrzymała fachowe wsparcie i wreszcie zaczęła wychodzić na prostą, świat obiegła informacja o jej kolejnym załamaniu psychicznym. W niedzielny poranek Bynes została zauważona, gdy błąkała się nago po ulicach Los Angeles.


Aktorka w pewnym momencie wsiadła do cudzego samochodu i oznajmiła kierowcy, że właśnie wychodzi z epizodu psychotycznego. Jest to zaburzenie psychiczne o ostrym i nieprzewidywalnym przebiegu. Pojawia się nagle, bez żadnych objawów ostrzegawczych. W ciągu kilku dni u chorego rozwijają się silne wahania nastroju, omamy i urojenia. 

 

Bynes samodzielnie zadzwoniła pod numer alarmowy, by wezwać pomoc. Trafiła do szpitala psychiatrycznego. Choć w podobnych przypadkach obserwacja trwa 72 godziny, lekarze mogą zadecydować o jej przedłużeniu. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej