RAPORT

Pogarda

Tragiczna śmierć byłej posłanki PiS. Są zarzuty dla kierowcy

Do wypadku doszło 30 października 2022 r. (fot. TVP3 Warszawa; PAP/Paweł Supernak)
Do wypadku doszło 30 października 2022 r. (fot. TVP3 Warszawa; PAP/Paweł Supernak)

Najnowsze

Popularne

59-letni mężczyzna usłyszał zarzuty związane ze spowodowaniem wypadku drogowego, w którym zginęła była posłanka i szefowa radomskiego sanepidu Lucyna Wiśniewska – poinformowała rzeczniczka prokuratury Okręgowej w Radomiu Agnieszka Borkowska.

Tragiczna śmierć byłej posłanki PiS. Nowe informacje z prokuratury

Radomska prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie wypadku drogowego, w którym zginęła była posłanka PiS i szefowa radomskiego sanepidu Lucyna...

zobacz więcej

Prokurator powiedziała, że w oparciu o materiał dowodowy i opinię biegłego w poniedziałek 59-letni mieszkaniec Opatowa usłyszał zarzut umyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. 

 

– 59-latek kierując samochodem marki Volvo wykonał niedozwolony manewr wyprzedzania na oznakowanym skrzyżowaniu, jadąc z nadmierną prędkością, która wynosiła 151 km na godzinę, czym doprowadził do zderzenia z prawidłowo poruszającym się mercedesem, którym kierowała Lucyna Wiśniewska – przekazała rzeczniczka.


Była posłanka doznała wielonarządowych obrażeń i zmarła.

  

Kierowca volvo nie przyznał się, odmówił składania wyjaśnień; ma zatrzymane prawo jazdy. Grozi mu do ośmiu lat więzienia. 

  

Tragiczny wypadek. Nie żyje była posłanka


Tragiczny wypadek wydarzył się 30 października na drodze krajowej nr 9 w Modrzejowicach, w okolicach Skaryszewa na Mazowszu. Zginęła w nim szefowa radomskiego sanepidu Lucyna Wiśniewska. Była lekarzem neurologiem.

 

W latach 90. pełniła m.in. funkcję lekarza wojewódzkiego województwa radomskiego. Później została zastępcą dyrektora Mazowieckiego Centrum Zdrowia Publicznego w Warszawie i Radomiu. Do 2005 r. zajmowała stanowisko zastępcy dyrektora ds. lecznictwa Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu. 

Należała do współtwórców radomskiej organizacji Środowiska Inicjatywa, działała w Katolickim Stowarzyszeniu Lekarzy Polskich. W wyborach parlamentarnych w 2005 r. została wybrana do Sejmu V kadencji z listy Prawa i Sprawiedliwości z okręgu radomskiego. 27 kwietnia 2007 r. przeszła do Prawicy Rzeczypospolitej. 

  

Lucyna Wiśniewska została pośmiertnie odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Medalem Bene Merenti Civitas Radomiensis. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej