RAPORT

Pogarda

Transakcja narkotykowa w samochodzie. Policjanci złapali ich na gorącym uczynku

Trafili do aresztu (fot. Policja)
Trafili do aresztu (fot. Policja)

Najnowsze

Popularne

Wawerscy kryminalni zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn podczas transakcji narkotykowej. Jeden z nich na kolanach miał wagę elektroniczną i różne narkotyki; drugi w jednej dłoni trzymał zawiniątko z mefedronem, a w drugiej – pieniądze.

Zadzwonił z lasu i przekazał dramatyczną wiadomość. Koniec poszukiwań 11-latka

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 11-letniego chłopca w okolicy miejscowości Raniżów na Podkarpaciu, którego do lasu zabrał kompletnie pijany...

zobacz więcej

Rzeczniczka Komendy Rejonowej Policji Warszawa VII podinsp. Joanna Węgrzyniak przekazała, że policjanci z warszawskiego Wawra od jakiegoś czasu interesowali się 30-latkiem, który miał się zajmować handlem narkotykami. 

 

– Gromadzili o nim informacje i podejmowali obserwacje. Kilka dni temu ustalili, gdzie mężczyzna ma się pojawić i gdzie najprawdopodobniej ma dojść do transakcji narkotykowej – poinformowała policjantka. 

  

Według ustaleń śledczych 30-latek najczęściej umawiał się z klientami w samochodzie na parkingach. – Zgodnie z przewidywaniem w pewnym momencie do samochodu 30-latka wsiadł mężczyzna. Kierowca na kolanach miał mała wagę elektroniczną i kilka zawiniątek ze środkami odurzającymi, pasażer z kolei trzymał w ręku pieniądze i torebkę z mefedronem – podała. 

  

– Na widok funkcjonariuszy w popłochu obaj mężczyźni odrzucili wszystkie rzeczy. Zostały one zabezpieczone i poddane oględzinom. 30- i 40-latek zostali zatrzymani i trafili do policyjnych cel – zaznaczyła. 

Po zatrzymaniu 40-latek usłyszał zarzut posiadania mefedronu, 30-latkowi przedstawiono dwa zarzuty, posiadania znacznej ilości narkotyków, marihuany, mefedronu, haszyszu, amfetaminy, a także handlu środkami odurzającymi od początku 2023 r. do momentu zatrzymania. 

  

Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe skierowała w tej sprawie wniosek do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztu wobec podejrzanego 30-latka. Sąd do wniosku się przychylił i mężczyzna trafił do aresztu na trzy miesiące – dodała policjantka. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej