RAPORT

Pogarda

„Nie wyobrażam sobie pracować na mandat Nitrasa”. Polityk Razem przeciw jednej liście

Lewica wejdzie w koalicję z KO? (fot.  PAP/Leszek Szymański; Jakub Porzycki / Forum)
Lewica wejdzie w koalicję z KO? (fot. PAP/Leszek Szymański; Jakub Porzycki / Forum)

Najnowsze

Popularne

Nie wyobrażam sobie pracować na mandat Sławomira Nitrasa – napisał w mediach społecznościowych jeden z członków Rady Krajowej partii Razem Adam Kościelak. Oznajmił, że zamierza opuścić ugrupowanie, jeśli ziści się scenariusz „jakiejkolwiek wspólnej listy” partii opozycyjnych.

Poseł PSL: Absolutnie nie będzie jednej listy opozycji

Nie będzie jednej listy opozycji. Platforma Obywatelska za bardzo skręciła w lewo – powiedział poseł PSL Paweł Bejda. Polityk ludowców sprzeciwił...

zobacz więcej

Lider Koalicji Obywatelskiej Donald Tusk razem z „Gazetą Wyborczą” próbują wywierać presję na mniejsze partie opozycyjne do utworzenia jednej listy opozycji na jesienne wybory parlamentarne. 

 

Tusk mówił w niedzielę w trakcie spotkania z mieszkańcami Żywca, że jeżeli partie opozycyjne w najbliższym czasie nie zdecydują się na stworzenie wspólnej listy na wybory do Sejmu, to te ugrupowania, które chcą „tylko być i tylko wejść” do Sejmu, „dostaną od wyborców srogie baty”. 

 

Przeciwko jednej liście opozycji opowiedzieli się już politycy m.in. PSL. – Nie będzie absolutnie jednej listy opozycji. Platforma Obywatelska za bardzo skręciła w lewo – mówił poseł ludowców Paweł Bejda. 

 

Pomysł jednej listy nie spodobał się też w partii Razem. Głos w tej sprawie zabrał na Twitterze Adam Kościelak, członek Rady Krajowej Razem.


„Przy obecnej ordynacji wyborczej na Radzie Krajowej Razem zagłosuję przeciwko jakiejkolwiek wspólnej liście z KO/PSL/PL2050 – a jeżeli taki scenariusz by się ziścił – to odejdę z partii. Nie wyobrażam sobie pracować na mandat Nitrasa” – napisał. 


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej