RAPORT

Pogarda

Dlaczego PiS-owi rośnie, a PO spada. Sympatyk partii Tuska wspomina Łagiewniki

To Tusk zabronił wypowiadać się na temat ataków na Jana Pawła II – twierdzi polityk opozycji (fot. Shutterstock/Nahlik; PAP/Zbigniew Meissner)
To Tusk zabronił wypowiadać się na temat ataków na Jana Pawła II – twierdzi polityk opozycji (fot. Shutterstock/Nahlik; PAP/Zbigniew Meissner)

Najnowsze

Popularne

Opozycja martwi się rosnącymi notowaniami Prawa i Sprawiedliwości. Rozmówcy tygodnika „Wprost” sympatyzujący z Platformą Obywatelską wskazują, że sondażowy trend odwrócił się po tym, jak partia Donalda Tuska nabrała wody w usta ws. ataków na Jana Pawła II. – Żywo ich pamiętam, jak klęczeli w Łagiewnikach, (…) wszystko, co robią i mówią, jest sztuczne i fałszywe – uważają nawet ich zwolennicy.

Tusk zapowiedział opiłowanie PO z katolików. Ostra zapowiedź ws. aborcji

Szef PO Donald Tusk zaznaczył, że dla przeciwników aborcji na życzenie nie będzie miejsca na listach wyborczych Platformy Obywatelskiej....

zobacz więcej

Partia rządząca zyskuje w sondażach mimo braku wypłaty funduszy z Krajowego Planu Odbudowy i rekordowej inflacji w lutym. Opozycja nie ma nadziei na to, że Zjednoczona Prawica zacznie tracić poparcie; ekonomiści prognozują, że inflacja zacznie wkrótce spadać, a w drugiej połowie roku wróci do jednocyfrowego poziomu. 

 

Polityk opozycji o Platformie: Ohydny koniunkturalizm 

 

Najwięcej zmartwień – jak opisuje „Wprost” – budzi jednak „złe rozegranie” sprawy dobrego imienia Jana Pawła II przez Platformę Obywatelską. Rozmówca tygodnika sympatyzujący z tą partią przypomina, że po tym, jak politycy partii Tuska nie wzięli udziału w głosowaniu nad uchwałą o obronie dobrego imienia Jana Pawła II, trend sondażowy się odwrócił. 

 

Jego zdaniem może być tylko gorzej, gdy dyskusja na ten temat zejdzie z poziomu krajowego na powiaty, a przez kraj przewinie się fala demonstracji. Dodaje, że partia, która całym klubem parlamentarnym jeździła na rekolekcje do Łagiewnik nie może się odwrócić od Jana Pawła II. 

 

– To co zrobili po reportażu „Franciszkańska 3” jest ohydnym koniunkturalizmem. Żywo ich pamiętam, jak klęczeli w Łagiewnikach. To byli ci sami ludzie, którzy dzisiaj nie potrafią zająć stanowiska w sprawie Jana Pawła II. W ten sposób dowodzą, że wszystko, co robią i mówią, jest sztuczne i fałszywe – konkluduje rozmówca „Wprost”. 

 

Zobacz także: Duża zmiana po reportażu TVN o Janie Pawle II 

„Wierzysz w Boga, nie możesz głosować na PiS”

Donald Tusk stwierdził niedawno, że jeśli jest się katolikiem i wierzy w Boga, nie można popierać PiS, a należy głosować na PO. Chwilę później...

zobacz więcej

Inny z polityków opozycji wskazuje, że blokadę po reportażu TVN zarządził w PO sam Donald Tusk

 

„Tusk powinien się wycofać” 

 

Przypuszcza, że być może sam szef Platformy nie wiedział, jak zareagować, ale efekt jest taki, że teraz wszyscy politycy PO pojawiający się w mediach są w kropce, bo nie dostali żadnych wytycznych. 

 

Przedstawiciel opozycji sugeruje, że Platforma „nie wygra już tematu dobrego imienia Jana Pawła II” i Tusk dla ograniczenia strat przed wyborami powinien wycofać się do drugiego szeregu i postawić na czele Rafała Trzaskowskiego. – Czasu do wyborów jest już mało. Nie liczyłbym na to, że latem się coś zmieni na korzyść PO – ocenia. 

 

Zobacz także: Jak zmieniały się deklaracje PO? Od Dekalogu w 2001 roku do aborcji w 2021 

 

Do tematu Donald Tusk odniósł się w niedzielę. Mówił, byśmy „nie dali się naszczuć ws. pedofilii Jana Pawła II”. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej