RAPORT

Pogarda

„Bezpieczny rolnik – bezpieczna wieś”. Nowy projekt KRUS [WIDEO]

Najnowsze

Popularne

Tylko przez ostatnich 30 lat liczba wypadków w rolnictwie spadła o 80 proc. To zasługa coraz większej świadomości gospodarzy, ale również działań prewencyjnych prowadzonych przez KRUS. Tym razem instytucja organizuje nowy projekt pod hasłem: „Bezpieczny rolnik – bezpieczna wieś” – informuje TVP3 Opole.

O tym Tusk nie powie. Horrendalne ceny warzyw i owoców w Europie

Donald Tusk załamuje ręce nad cenami warzyw i owoców i tęskni za 2015 r., gdy Platforma Obywatelska traciła władzę. Lider PO nie wspomina jednak,...

zobacz więcej

KRUS wskazuje, że od ponad 30 lat prowadzi wszechstronne działania prewencyjne na rzecz zmniejszenia liczby wypadków przy pracy i chorób zawodowych rolników. Eksperci Kasy ds. prewencji dotarli w tym czasie do setek tysięcy polskich rolników, budując skutecznie ich świadomość na temat zagrożeń wypadkowych.


Dzięki konsekwentnym działaniom prewencyjnym liczba zgłaszanych wypadków w gospodarstwach rolnych spadła o ponad 80 proc., a wskaźnik wypadkowości mierzony liczbą wypadków na 1 tys. ubezpieczonych obniżył się z 24,6 do 8,0.


Celem KRUS jest „zero wypadków i zero chorób zawodowych”, zgodnie z międzynarodową strategią prewencyjną „Wizja Zero”, do której Kasa przystąpiła w 2018 r. KRUS w swoich działaniach prewencyjnych zwraca uwagę na trzy filary strategii: bezpieczeństwo, zdrowie i dobrostan, które mają kluczowy wpływ na wystąpienie lub nie wypadków czy też chorób spowodowanych pracą.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej