RAPORT

Pogarda

Żona Dawida Kubackiego w szpitalu. Wsparcie od prezydenta i premiera

Dawid Kubacki ma za sobą bardzo udany sezon (fot. PAP/Grzegorz Momot)
Dawid Kubacki ma za sobą bardzo udany sezon (fot. PAP/Grzegorz Momot)

Najnowsze

Popularne

Z całego świata napływają wyrazy wsparcia dla Dawida Kubackiego i jego rodziny. Lekarze w nowotarskim szpitalu walczą o życie żony skoczka narciarskiego. Słowa otuchy skierowali do niego m.in. prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki i Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS).

Świat sportu wspiera Kubackich. „Nasze myśli są z wami”

Żona Dawida Kubackiego, Marta, przebywa w szpitalu i walczy o życie. Jak za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował sam skoczek, „jej...

zobacz więcej

„W tym trudnym momencie wszyscy jesteśmy z Dawidem Kubackimi Jego Najbliższymi. Dobrą, życzliwą myślą, wsparciem i modlitwą o zdrowie otaczamy całą Rodzinę. Drogi Panie Dawidzie! Od lat jest Pan dla Polski i dla nas zawsze i niezawodnie. Jesteśmy z Panem” – napisał prezydent.


Premier Mateusz Morawiecki pogratulował wiceliderowi Pucharu Świata w skokach narciarskich Dawidowi Kubackiemu na Twitterze wspaniałych wyników w sezonie oraz życzył sportowcowi wiele siły w walce o zdrowie najbliższych.


„Najwięksi sportowcy są przede wszystkim ludźmi. Dziękuję Dawidowi Kubackiemu za wspaniały sezon i życzę wiele siły podczas walki o zdrowie najbliższych” – napisał szef rządu.


Również Międzynarodowa Federacja Narciarska i Snowboardu (FIS) z troską wyraziła się o sytuacji rodziny polskiego skoczka, wicelidera Pucharu Świata.

„Dawid, jesteśmy bardzo zasmuceni wiadomością dotyczącą Twojej żony Marty. Wszyscy patrzymy z uwielbieniem na Wasz niesamowity wysiłek i chęć odniesienia sukcesu. Rodzina jest zawsze na pierwszym miejscu. Jako rodzina skoków narciarskich gorąco Was wspieramy i życzymy Marcie wszystkiego najlepszego. Mamy nadzieję, że Twoja prywatność będzie uszanowana i uprzejmie prosimy o to wszystkich fanów. Myślami jesteśmy z Tobą Dawid i Marta. Bądź silny” – napisała na Twitterze światowa federacja.

Trener polskiej kadry narodowej w skokach narciarskich Thomas Thurnbichler jest głęboko poruszony z powodu stanu zdrowia Marty żony Dawida Kubackiego.


„Sport schodzi teraz na drugi plan. Moje myśli i myśli całego zespołu są z Dawidem, jego żoną i całą rodziną. Modlimy się za nich i przesyłamy siłę, jakiej teraz potrzebują, aby wszystko skończyło się dobrze” – napisał szkoleniowiec na Twitterze.


Kciuki za Kubackich trzymają rywale Polaka ze skoczni. „Wszystkiego dobrego Dawid dla Ciebie i Twojej rodziny. Wierzę, że wszystko się dobrze ułoży” – napisał pod postem Polaka Niemiec Karl Geiger. „Nasze myśli są z Wami. Trzymajcie się” – dodał Austriak Stefan Kraft.

Dramat polskiego skoczka. Żona Dawida Kubackiego walczy o życie

Dramatyczne wieści napłynęły do nas w poniedziałkowe popołudnie. Marta Kubacka, żona Dawida Kubackiego, walczy o życie w szpitalu. Jak poinformował...

zobacz więcej

Nagły wyjazd z Norwegii


Wiadomość o zdrowotnych kłopotach żony Dawida Kubackiego i jego nagłym wyjeździe w niedzielę z Norwegii odbiła się szerokim echem w tamtejszych mediach i norwescy skoczkowie, działacze i media współczują Polakowi.


Szef norweskich skoków Clas Brede Brathen powiedział agencji NTB: „Z ręką na sercu mogę tylko powiedzieć, że w naszym środowisku wszyscy jesteśmy zjednoczeni i przejęliśmy się tą sytuacją. Trzymamy się razem pomimo granic, narodowości i pomimo wszystkiego, dlatego teraz jesteśmy z Dawidem”.


Zwycięzca Pucharu Świata w punktacji generalnej i turnieju Raw Air Halvor Egner Granerud najpierw wpisał się na profilu Kubackiego w mediach społecznościowych, a później wyjaśnił swoje zaniepokojenie mediom.

– O tym, że Dawid się wycofał, dowiedziałem się 15 minut przed kwalifikacjami w niedzielę. Nic nie rozumiałem, jednak czułem, że dzieje się coś bardzo poważnego i są wyższe powody, aby opuścić tak szybko Norwegię. Dopiero jego wpis na Instagramie uświadomił mi powagę tej sytuacji. Mogę mieć tylko nadzieję, że wszystko zakończy się dobrze – powiedział NTB.

Granerud triumfuje w Raw Air i Pucharze Świata! Solidne skoki Stocha

Stefan Kraft wygrał ostatni konkurs cyklu Raw Air na mamuciej skoczni w Vikersund. Drugi był Halvor Egner Granerud, który triumfował w tym cyklu....

zobacz więcej

Kubacki kończy sezon


Dawid Kubacki wycofał się niespodziewanie z niedzielnych zawodów Pucharu Świata w norweskim Vikersund, a przyczyną decyzji była choroba jego żony. Wicelider PŚ poinformował potem, że nie wystąpi w pozostałych zawodach cyklu w tym sezonie.


„Mój nagły powrót do domu... Jestem wam winien słowo wyjaśnienia. Moja żona Marta wylądowała w szpitalu z przyczyn kardiologicznych, jej stan jest ciężki i lekarze walczą o jej życie. Jest w dobrych rękach, to silna dziewczyna, wiem, że będzie walczyła. Oczywiście to dla mnie koniec sezonu, ale nie to jest teraz najważniejsze” – napisał Kubacki na Instagramie.


Do zakończenia rywalizacji w PŚ pozostały trzy konkursy indywidualne i dwa drużynowe. Polak jest wiceliderem klasyfikacji generalnej, jednak wszystko wskazuje na to, że spadnie w zestawieniu poza podium, bo trzeci Austriak Stefan Kraft traci do niego tylko 42 punkty, a czwarty, Słoweniec Anze Lanisek, 118. Zdobywcą Kryształowej Kuli został Norweg Halvor Egner Granerud, który na trzy konkursy przed zakończeniem sezonu ma na koncie 2058 punktów.


W najbliższy weekend skoczkowie będą rywalizować w fińskim Lahti, a za dwa tygodnie – w słoweńskiej Planicy.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej