RAPORT

Pogarda

Kolejny pakiet sankcji przeciw Rosji? Szynkowski vel Sęk: Jesteśmy otwarci

Rosyjski dyktator Władimir Putin odpowiada za agresję na Ukrainę (fot. PAP/EPA/SERGEI KARPUHIN / SPUTNIK / KREMLIN POOL)
Rosyjski dyktator Władimir Putin odpowiada za agresję na Ukrainę (fot. PAP/EPA/SERGEI KARPUHIN / SPUTNIK / KREMLIN POOL)

Najnowsze

Popularne

Jesteśmy otwarci na rozmowy o 11. pakiecie sankcyjnym przeciwko Rosji w związku z jej inwazją na Ukrainę, ale należy przede wszystkim skupić się na skutecznej realizacji już wprowadzonych ograniczeń – mówił w w Brukseli polski minister ds. europejskich Szymon Szynkowski vel Sęk.

„Osłona dyplomatyczna dla zbrodniarza”. Żenujący spektakl podczas spotkania Xi z Putinem

Przywódca Chin Xi Jinping w czasie poniedziałkowego spotkania z Władimirem Putinem w Moskwie wyraził przekonanie, że Rosjanie poprą Putina w...

zobacz więcej

Polityk zwrócił uwagę, że jest wiele prób obchodzenia obowiązujących sankcji.


– Niektóre z nich są skuteczne. Będziemy koncentrować się na tym, żeby te sankcje były dobrze wdrażane. Jesteśmy tym państwem, które chciałoby dalej idących sankcji, więc jesteśmy otwarci na rozmowy o 11. pakiecie sankcyjnym – mówił dziennikarzom Szynkowski vel Sęk w przeddzień spotkania unijnych ministrów ds. europejskich w Brukseli.


– Jesteśmy jednocześnie zwolennikami tego, by dzisiaj (...) w pierwszej kolejności skupić na pełnej realizacji już obowiązujących ograniczeń – podkreślił.


Dodał, że konieczna jest równowaga między walką z obchodzeniem sankcji wobec Rosji a nowymi unijnymi restrykcjami.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej