RAPORT

Pogarda

Seria wybuchów na Krymie. Kijów: zniszczono rosyjskie rakiety

Jedna osoba – sprzedawca w sklepie – miała odnieść obrażenia (fot. Telegram/breakingmash)
Jedna osoba – sprzedawca w sklepie – miała odnieść obrażenia (fot. Telegram/breakingmash)

Najnowsze

Popularne

Ministerstwo obrony Ukrainy poinformowało w poniedziałek, że eksplozja w mieście Dżankoi na okupowanym Krymie zniszczyła podczas tranzytu kolejowego rosyjskie pociski Kalibr – podała agencja Reutera.

Rosyjskie okręty u wybrzeży Portugalii. Ekspert: Szpiegują

– U wybrzeży Portugalii rosyjskie okręty wojenne prowadzą akcje szpiegowskie, zbierając m.in. informacje o podwodnych sieciach transferu danych...

zobacz więcej

RAPORT: Wojna na Ukrainie


Odnotowano wystrzały i kilka eksplozji w pobliżu miasta Dżankoj na Krymie, gdzie znajduje się również lotnisko wojskowe obsługiwane przez Rosję – donosi Euromaidan Press, powołując się na lokalne media. „Rosyjskie jednostki obrony powietrznej zestrzeliły drona” – dodano w komunikacie.


„Doniesienia o ataku dronów w Dżankoju. Rosja przekształciła Dżankoj w swoją największą bazę wojskową na okupowanym Krymie i intensywnie korzysta z jego lotniska wojskowego” – napisała z kolei na Twitterze ukraińska politolog Maria Awdiejewa.


Z nadania Moskwy


Siergiej Aksjonow, gubernator Krymu z nadania Moskwy poinformował, że systemy obrony powietrznej zostały uruchomione i że co najmniej jedna osoba została ranna po tym, jak dom i sklep w Dżankoi zostały uszkodzone.


Rakiety Kalibr są przeznaczone do startu z nawodnych środków bojowych rosyjskiej Floty Czarnomorskiej. Zasięg tej broni wynosi ponad 2500 tysięcy kilometrów dla celów naziemnych i ponad 375 kilometrów dla celów morskich.Rakiety Kalibr są przeznaczone do startu z nawodnych środków bojowych rosyjskiej Floty Czarnomorskiej. Zasięg tej broni wynosi ponad 2500 tysięcy kilometrów dla celów naziemnych i ponad 375 kilometrów dla celów morskich.Przeczytaj też: Siły ukraińskie przeprowadziły zmasowany ostrzał. Eksplozje m.in. w Mariupolu

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej