RAPORT

Pogarda

Rusza proces sądowy. Pozwana Gwyneth Paltrow żąda 1 dolara odszkodowania

Gwyneth Paltrow (fot. Axelle/Bauer-Griffin/FilmMagic)
Gwyneth Paltrow (fot. Axelle/Bauer-Griffin/FilmMagic)

Najnowsze

Popularne

We wtorek 21 marca Gwyneth Paltrow stanie przed sądem w Park City w stanie Utah. Rozpocznie się wtedy proces dotyczący zdarzenia z 2016 r., gdy aktorka miała wypadek narciarski na stoku, w wyniku którego pewien mężczyzna doznał urazu mózgu i złamania żeber. Uważa on, że do wypadku doszło z jej winy i domaga się od niej 300 tys. dolarów odszkodowania; początkowo żądał 3 mln.

Śmierć na planie filmowym. Alec Baldwin usłyszy zarzuty

Amerykański aktor Alec Baldwin zostanie oskarżony o nieumyślne spowodowanie śmierci operatorki Halyny Hutchins na planie jego filmu „Rdza”....

zobacz więcej

Jak relacjonuje serwis People, sprawa sądowa jest pokłosiem wypadku, do jakiego doszło 26 lutego 2016 r. w ośrodku narciarskim Deer Valley Resort w mieście Park City. W pozwie, który w 2019 r. złożył przeciwko Gwyneth Paltrow emerytowany optometrysta Terry Sanderson, powód twierdzi, że aktorka wjechała w niego z tyłu, gdy oboje byli na stoku, co spowodowało u niego uraz mózgu, złamanie czterech żeber i traumę. Co więcej, twierdzi, że aktorka nie udzieliła mu pomocy, tylko natychmiast odjechała.


Początkowo Sanderson domagał się od gwiazdy 3,1 mln dolarów odszkodowania. Jednak sąd nie zgodził się na tak wysokie roszczenie i ostatecznie mężczyzna będzie walczyć o 300 tys. dolarów rekompensaty.


Na oskarżenia ze strony Sandersona gwiazda zareagowała kontrpozwem. Według jej relacji, to mężczyzna wjechał w nią na stoku, a teraz próbuje „wykorzystać jej sławę i bogactwo”. Paltrow domagała się tylko 1 dolara odszkodowania oraz pokrycia kosztów sądowych.


Zobacz też: Skompromitowany komik chce wrócić na scenę. Ani myśli usuwać się w cień


Proces ma zakończyć się 30 marca.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej