RAPORT

Pogarda

Świat sportu wspiera Kubackich. „Nasze myśli są z wami”

Słowa otuchy dla Dawida i Marty Kubackich napłynęły z całego świata (fot. Getty Images)
Słowa otuchy dla Dawida i Marty Kubackich napłynęły z całego świata (fot. Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Żona Dawida Kubackiego, Marta, przebywa w szpitalu i walczy o życie. Jak za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował sam skoczek, „jej stan jest ciężki”, ale znajduje się pod dobrą opieką. Słowa wsparcia dla małżonków, w tym niezwykle trudnym okresie, napłynęły z całego świata.

Dramat polskiego skoczka. Żona Dawida Kubackiego walczy o życie

Dramatyczne wieści napłynęły do nas w poniedziałkowe popołudnie. Marta Kubacka, żona Dawida Kubackiego, walczy o życie w szpitalu. Jak poinformował...

zobacz więcej

Kubacki w niedzielę zrezygnował ze startów w cyklu Raw Air. Nie podał powodów, ale ludzie z najbliższego otoczenia skoczka przekonywali, że skoro profesjonalista tego kalibru opuszcza tak istotne zawody, musi dziać się coś naprawdę poważnego. Niestety – potwierdziły się najgorsze obawy.


„Mój nagły powrót do domu.... jestem wam winien słowo wyjaśnienia. Moja żona Marta wylądowała w szpitalu z przyczyn kardiologicznych, jej stan jest ciężki i lekarze walczą o jej życie. Jest w dobrych rękach, to silna dziewczyna, wiem, że będzie walczyła. Oczywiście to dla mnie koniec sezonu, ale nie to jest teraz najważniejsze” – napisał na Instagramie, zamieszczając zdjęcie ukochanej Marty z dwiema córeczkami.


W tak trudnej sytuacji, Dawid i Marta Kubaccy mogą liczyć na wsparcie nie tylko najbliższych, ale i kibiców oraz sportowców z całego świata. Jako jeden z pierwszych do sprawy odniósł się trener drużyny narodowej, Thomas Thurnbichler.


„Sport schodzi teraz na drugi plan. Moje myśli i myśli całego zespołu są z Dawidem, jego żoną i całą rodziną. Modlimy się za nich i przesyłamy siłę, jakiej teraz potrzebują, aby wszystko skończyło się dobrze|” – przekazał za pośrednictwem Twittera Polskiego Związku Narciarskiego.


W ślad za nim poszli sportowcy. „Bądźcie silni! Najlepsze życzenia, trzymam kciuki!” — napisał Halvoer Egner Granerud. „Wszystkiego najlepszego dla was i waszej rodziny. Mam nadzieję, że wszystko pójdzie dobrze” — to już Karl Geiger.


„Dużo zdrowia! Trzymajcie się!” — napisała Asia Wołosz, nasza czołowa polska siatkarka. Symboliczne „serca” i życzenia przesłali też m.in. Ewa Bilan-Stoch, Piotr Nowakowski (siatkarz Projektu Warszawa) czy Peter Prevc.

Marta i Dawid Kubaccy są razem od prawie piętnastu lat. Małżeństwem zostali 1 maja 2019 roku. Mają dwie córki: Zuzannę oraz Maję, której narodziny świętowali w styczniu 2023 roku.


Dawid Kubacki ma za sobą kolejny wspaniały sezon. Jako wicelider klasyfikacji generalnej, wciąż miał szansę na Kryształową Kulę. W zaistniałej sytuacji, co oczywiste, skoki narciarskie zeszły na dalszy plan. Trzymamy kciuki za Martę i szybki powrót do zdrowia!Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej