RAPORT

Pogarda

Amazon zwolni w najbliższych tygodniach 9 tysięcy pracowników

Podwyżki stóp procentowych w USA odbiły się na wydatkach korporacji (fot. Peter Macdiarmid/Getty Images)
Podwyżki stóp procentowych w USA odbiły się na wydatkach korporacji (fot. Peter Macdiarmid/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Amerykańska firma Amazon.com Inc zapowiedziała w poniedziałek zwolnienie w najbliższych tygodniach 9 tys. pracowników. Jak wyjaśnia portal CNBC, Amazon liczy się z prawdopodobnym spowolnieniem gospodarczym. Firma zrezygnowała z niektórych eksperymentalnych projektów i ograniczyła tempo rozbudowy magazynów.

Największe sieci handlowe zamroziły ceny niektórych produktów

Osiem największych sieci handlowych na Słowacji – cztery krajowe i cztery z kapitałem zagranicznym – zamroziło od dziś ceny niektórych produktów...

zobacz więcej

Redukcje dotkną osoby zatrudnione w działach reklamy, chmury obliczeniowej i związanych z kanałem Twitch – podała Agencja Reutera. Wynikają one z konieczności racjonalizacji kosztów, a także - jak napisał szef firmy Andy Jassy w skierowanym do pracowników komunikacie - „niepewności dotyczącej najbliższej przyszłości”.


W styczniu Amazon ogłosił, że planuje zwolnienie około 18 tys. pracowników.


Spowodowane wysoką inflacją podwyżki stóp procentowych w USA odbiły się zarówno na wydatkach konsumentów jak i korporacji, co dla wielu firm z różnych sektorów oznaczało pogorszenie perspektyw. W efekcie przedsiębiorstwa zaczęły redukować zatrudnienie. Zdaniem ekspertów z firmy rekrutacyjnej Challenger od 2009 roku w amerykańskiej gospodarce nie było tak dużych zwolnień.


Zobacz też: Zapłacimy za treści z internetu?


Według danych amerykańskiego Biura Statystyki Pracy w lutym inflacja CPI (indeks cen dóbr konsumpcyjnych) w USA obniżyła się do 6,0 proc. wobec 6,4 proc. odnotowanych w styczniu. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej