RAPORT

Pogarda

Tusk zrobił konferencję z autem, które wjechało w premier Szydło. Wysyp komentarzy

Donald Tusk, jego podwładny z PO Sebastian Kościelnik i ich „pomnik” (fot. PAP/Zbigniew Meissner; screen z TT)
Donald Tusk, jego podwładny z PO Sebastian Kościelnik i ich „pomnik” (fot. PAP/Zbigniew Meissner; screen z TT)

Najnowsze

Popularne

Donald Tusk na swoje spotkanie w Żywcu ściągnął na lawecie… fiata seicento, którym kierujący, Sebastian Kościelnik, obecnie działacz PO wjechał w kolumnę samochodów wiozącą ówczesną premier Beatę Szydło. Jak happening polityków PO i ich „pomnika” skomentowali internauci? „Bareja zakasowany” – można przeczytać na Twitterze. Pojawiło się też nagranie zestawiające ten duet z... „Siarą” i „Wąskim”.

Walec Donalda Tuska rozjedzie inne partie opozycyjne?

Cały aparat medialny, zaplecze Donalda Tuska, ruszył po to, aby spróbować przejechać walcem pozostałe partie opozycyjne, aby przymusowo połączyć...

zobacz więcej

W lutym 2023 roku zapadł ostateczny wyrok ws. wypadku, uderzenia w auto, w którym jechała ówczesna premier Beata Szydło. Kościelnik przepuścił znajdujący się w kolumnie trzech wozów pierwszy samochód, a następnie zaczął skręcać w lewo i uderzył w auto szefowej rządu. W konsekwencji samochód z premier Szydło uderzyło w drzewo. Sąd Okręgowy w Krakowie uznał, że winnym nieumyślnego spowodowania wypadku jest kierowca seicento i obecny działacz Platformy Obywatelskiej, Sebastian Kościelnik. Sąd zarazem warunkowo umorzył postępowanie na rok.


Więcej o tym pisaliśmy TUTAJ


W niedzielę Donald Tusk przyjechał do Żywca. Wraz z nim zjawił się Kościelnik, a także… ściągnięty na lawecie rozbity fiat seicento. Od razu pojawiły się spekulacje, że sprawca wypadku wystartuje w wyborach parlamentarnych z list PO. 


Happening byłego premiera spotkał się z szerokim odzewem w mediach społecznościowych. Oto niektóre spośród komentarzy: 


„Jedynym życiowym oczekiwaniem osiągnięciem Pana Sebastiana jest to, że spowodował wypadek, po którym Beata Szydło znalazła się w szpitalu” – czytamy na Twitterze. 


Ironicznie happening Tuska skomentował pisarz Jacek Milewski.

„Ale cyrk” – napisał jeden z użytkowników Twittera.„Kabaret” – opinia dziennikarza Polskiego Radia Rafała Dudkiewicza.


„Spójrzcie na lidera opozycji na konferencji prasowej z samochodem i kierowcą, którego największą »zasługą« w życiu było potrącenie polskiej premier tak, że na tydzień trafiła do szpitala” – napisał redaktor naczelny portalu tvp.info Samuel Pereira.
„Obwoźny cyrk ze złomem na lawecie odzwierciedla kondycję umysłową i potencjał całej Platformy” – to kolejny komentarz do happeningu w Żywcu.
Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej