RAPORT

Pogarda

Straż Graniczna szuka... muzyków. Między innymi saksofonistów

Straż Graniczna szuka muzyków (fot. SB)
Straż Graniczna szuka muzyków (fot. SB)

Najnowsze

Popularne

Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej szuka muzyków. Na celowniku specjaliści od saksofonu, klarnetu, waltorni, sakshornu i trąbki. – Chętni będą musieli przejść cały proces rekrutacyjny, bo nasi muzycy na co dzień są funkcjonariuszami SG – wyjaśnia w rozmowie z portalem tvp.info ppłk SG Leszek Mieczkowski, naczelnik Orkiestry Reprezentacyjnej SG.

Straż Graniczna szuka funkcjonariuszy. Dobre zarobki

Trwa nabór kandydatów do służby w Nadwiślańskim Oddziale Straży Granicznej, w tym roku oddział zamierza przyjąć 160 funkcjonariuszy – przekazała...

zobacz więcej

Nabór ogłosiła Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej z siedzibą w Karpackim Oddziale SG w Nowym Sączu. 


Rekrutacja skierowana jest do absolwentów szkół muzycznych oraz absolwentów i studentów akademii muzycznych, którzy specjalizują się w grze na takich instrumentach jak: saksofon, klarnet, waltornia, sakshorn i trąbka. 

 

Naczelnik Orkiestry Reprezentacyjnej SG ppłk SG Leszek Mieczkowski wyjaśnia nam, że muzyk orkiestry to także funkcjonariusz, dlatego kandydaci będą musieli przejść cały proces rekrutacyjny, czyli: egzamin praktyczny, badanie psychologiczne, badanie na wykrywaczu kłamstw oraz komisję lekarską. 


Wymagania, wyzwania i rozwój 

 

Wymagania, jakie stawiane są przed chętnymi to: wykształcenie średnie muzyczne – dyplom średniej szkoły muzycznej w zakresie wybranego instrumentu (mile widziane studia muzyczne I stopnia), zaświadczenie o niekaralności, umiejętność pracy w zespole, dyspozycyjność, odporność na stres i dobra kondycja fizyczna. 

  

Straż Graniczna podkreśla, że jej członkowie mają szansę rozwoju oraz możliwość koncertowania w prestiżowych salach koncertowych oraz udziału w różnorodnych festiwalach muzycznych w Polsce i poza jej granicami. Orkiestra bierze też udział w ciekawych i ambitnych projektach artystycznych. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej